Bitcoin w mediach

Changpeng Zhao: Władimir Putin jest najbardziej wpływową osobą w świecie Bitcoina

Changpeng Zhao (czyli CZ), prezes czołowej giełdy kryptowalut Binance, określił prezydenta Rosji Władimira Putina mianem najbardziej wpływowej osoby w branży […]

Data publikacji: 23 października 2019

bitbay

Changpeng Zhao (czyli CZ), prezes czołowej giełdy kryptowalut Binance, określił prezydenta Rosji Władimira Putina mianem najbardziej wpływowej osoby w branży blockchaina. Dlaczego chiński biznesmen myśli w ten sposób o rosyjskim polityku?

Współpraca z rządem Rosji?

binance Changpeng Zhao22 października w artykule RBC News Zhao wskazał prezydenta Rosji Władimira Putina jako najbardziej wpływową osobę w przestrzeni blockchaina. CZ powiedział ponadto, że wierzy, że projekt ustawy o regulowaniu pieniędzy cyfrowych może zostać przyjęty w Federacji Rosyjskiej w dającej się przewidzieć przyszłości.

Zhao ujawnił również, że Binance może w niektórych przypadkach przekazywać informacje o swoich użytkownikach rosyjskim organom nadzoru finansowego i ostrzegał osoby zaangażowane w przestępstwa, aby trzymały się z dala od jego platformy handlowej, mówiąc:

„Z reguły nie udostępniamy informacji żadnym organom nadzoru. Ale w indywidualnych przypadkach – tak […], dlatego, jeśli jesteś zaangażowany w przestępstwo, nie rejestruj się na Binance.”

Perspektywy BTC

Zhao zakończył wywiad, wspominając to, jak sprzedał swój dom w 2014 roku, aby kupić Bitcoiny (BTC) tuż przed spadkiem kursu z 600 USD do 200 USD. Dziś więc nie martwi się spadkami kryptowaluty i tym, że BTC jest wyceniany poniżej 8 000 USD. Swoją historią chciał zapewne przekonać innych, że ​​najpopularniejsza na świecie kryptowaluta odnotuje jeszcze imponujący wzrost do końca tego roku.

Binance dodaje obsługę rubli

Media już wcześniej poinformowały, że Binance wkrótce ma dodać wsparcie dla rosyjskiego rubla. Dodając rosyjską walutę narodową do swojej platformy, giełdy pozwoli użytkownikom z Rosji kupować kryptowaluty bezpośrednio za pomocą rubli. O sprawie CZ mówił podczas Open Innovations Forum w Moskwie, wydarzenia organizowanego przez rosyjski rząd. Chociaż Binance potwierdziło potem plany dot. dodania rubla Cointelegraph, nie podało żadnych dodatkowych szczegółów ani wyjaśnień, dlaczego akurat rubel został wybrany jako para handlowa fiat-kryptowaluta.

Putin a kryptowaluty

W lipcu pisaliśmy o tym, że Putin zaczął naciskać na Dumę, by ta jak najszybciej przegłosowała ustawę dot. kryptowalut.

Co jakiś czas w mediach powraca też temat KryptoRubla – cyfrowej wersji rubla.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion