za
changetip-6

ChangeTip – przekaż swoje napiwki na cele charytatywne

2015-02-10
Ciekawostki

 

Dzięki współpracy z Fundacją BitGive, bitcoinowe napiwki, które otrzymamy za pośrednictwem serwisu ChangeTip, możemy teraz automatycznie przekazywać na cele charytatywne.

 

BitGive to pierwsza w Stanach Zjednoczonych bitcoinowa organizacja charytatywna oznaczona kodem 501(c)(3) w amerykańskim Kodeksie Podatkowym – co klasyfikuje ją jako zwolnioną z podatku organizację typu non-profit.

 

Niektóre z kampanii w których udział bierze obecnie Fundacja BitGive to: The Water Project, Save The Children, czy Medic Mobile.

 

Jak mówi prezes ChangeTip, Nick Sullivan, dotacje z wykorzystaniem bitcoinów będą jednym z kluczowych elementów planowania strategicznego jego firmy na rok 2015. Opcja przekierowywania otrzymanych napiwków będzie stopniowo rozszerzana, a jej funkcjonalność poprawiana. Do BitGive powinny zaś wkrótce dołączyć kolejne organizacje dobroczynne, z którymi będziemy mogli podzielić się otrzymanymi w formie napiwków bitcoinami.

 

Jak przyznaje Victoria van Eyk, dyrektor ChangeTip, obydwu stronom tej współpracy przyświecają wspólne cele jeśli chodzi o wykorzystanie potencjału technologii Bitcoin, zaś myśl o wzajemnej współpracy dojrzewała już od zeszłego roku:

 

Dwie najlepsze możliwości zastosowania Bitcoina to mikropłatności i działania charytatywne … W naszym postrzeganiu zaistniała współpraca wydaje się czymś naturalnym

 

Jak bogaty jest wachlarz zastosowań Bitcoina, także jeśli chodzi o działania charytatywne, podkreśla również współzałożycielka i dyrektor wykonawczy BitGive, Connie Gallippi:

 

Mikrodotacje, w swej naturze, otwierają zupełnie nowy sposób dzielenia się z organizacjami charytatywnymi, który dotychczas nigdy nie był tak naprawdę ekonomicznie opłacalny. Nie jest to tylko zasługa ChangeTip, jednakże ich rozwiązanie czyni to łatwym i przyjemnym, zaś to sam bitcoin, tak naprawdę, otwiera dla nas wszystkie te możliwości.

 

ChangeTip daje nam możliwość nagradzania wybranych treści internetowych za pomocą napiwków w bitcoinach. Z możliwości tej możemy już teraz korzystać w najpopularniejszych serwisach społecznościowych, takich jak: Reddit, Twitter, YouTube, GitHub, Google+, StockTwits, Tumblr czy Slack. W styczniu, do tego grona dołączył także Facebook.

 

W grudniu zeszłego roku, właściciele ChangeTip poinformowali, iż udało im się pozyskać 3,5 miliona dolarów kapitału inwestycyjnego na dalszy rozwój swoich, coraz bardziej popularnych już, usług.

 

 

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości ze stron bitcoin.pl wymaga uprzedniej zgody portalu.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
69 494,80 USD4,77%
Ethereum logo
EthereumETH
3396,79 USD10,20%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,09%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
583,59 USD1,47%
Solana logo
SolanaSOL
182,32 USD7,05%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,06%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3402,40 USD10,41%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD4,05%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,58 USD3,80%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD4,60%