Chamath Palihapitiya: Bitcoin jest zabezpieczeniem kapitału na miarę tych czasów

2021-01-10 Bitcoin w mediach Świat Wiadomości

„Struktura naszego społeczeństwa jest zniszczona” – powiedział były szef Facebooka. Chamath Palihapitiya, bo o nim mowa, postrzega Bitcoina jako swoiste […]

„Struktura naszego społeczeństwa jest zniszczona” – powiedział były szef Facebooka. Chamath Palihapitiya, bo o nim mowa, postrzega Bitcoina jako swoiste ubezpieczenie od niepewności, jaka panuje dziś na świecie.

Chamath Palihapitiya: wiem, dlaczego BTC drożeje

Cena Bitcoina (BTC) wzrosła w ciągu ostatnich tygodni, ostatnio przekraczając poziom 40 000 USD. Przypomnijmy, że przez długi okres ATH BTC znajdowało się na poziomie 20 000 USD. Według Chamatha Palihapitiya, inwestora z rynku kapitału podwyższonego ryzyka i miliardera, Bitcoin, jako składnik aktywów w dużej mierze niezwiązany z władzą polityczną, stanowi zabezpieczenie przed globalną niepewnością, jaką dziś widzimy.

Powołując się na możliwy pięcio- lub dziesięcioletni horyzont czasowy, Palihapitiya powiedział, że uważa, że ​​BTC prawdopodobnie osiągnie w pewnym momencie cenę 200 000 USD.

Powodem jest to, że za każdym razem, gdy widzisz, co ma miejsce, przypomina ci  to o fakcie, że nasi liderzy nie są już tak godni zaufania i wiarygodni jak kiedyś – powiedział na antenie CNBC. – Tak więc na wszelki wypadek naprawdę potrzebujemy jakiegoś, wiesz, ubezpieczenia, które możemy trzymać pod poduszką, które daje nam dostęp do nieskorelowanego [z tradycyjnymi rynkami] zabezpieczenia – dodał.

Rządy nieświadomie pompują cenę Bitcoina?

Od czasu, gdy pandemia koronawirusa ogarnęła świat w 2020 r., rządy na całym świecie podjęły różne środki w celu zwalczania jej skutków gospodarczych. W szczególności Stany Zjednoczone wydrukowały i wydały na ten cel ogromne sumy dolarów.

Z kolei Bitcoin jest systemem, który dzięki algorytmowi ma ograniczoną podaż coinów, jakie kiedykolwiek zostaną wykopane. Do tego kryptowaluta nie jest zależna od polityków. Mało tego, w październiku 2020 roku Fidelity opublikowało raport pokazujący brak korelacji ceny Bitcoina z wycenami innych rynków, takich jak złota i akcji.

To jednak nadal nie jedyne powody, dlaczego zdaniem biznesmena warto inwestować w kryptowaluty.

Struktura naszego społeczeństwa jest zniszczona i dopóki nie wymyślimy, jak to ulepszyć, nadszedł czas, aby mieć na boku małe ubezpieczenie (…). To po prostu niesamowita rzecz. Nigdy bym sobie tego nie wyobraził – powiedział.

Chamath Palihapitiya

Tagi
bitcoin Chamath Palihapitiya kryzys

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.