Wiadomości

Chainlink tworzy loterie opartą o blockchain

Chainlink (LINK) i State of Colorado współpracują razem na Hakatonie, celem jest stworzenie nowej gry loteryjnej opartej o blockchain. W […]

Data publikacji: 2 sierpnia 2020

bitbay

Chainlink (LINK) i State of Colorado współpracują razem na Hakatonie, celem jest stworzenie nowej gry loteryjnej opartej o blockchain. W puli znajduje się 17 500 dolarów nagrody dla trzech zwycięzców. Przewidziane są również nagrody w postaci bonusu, których wartość wynosi 8 500 dolarów. Są one sponsorowane przez Chainlink.

Hackathon to wydarzenie skierowane do programistów, podczas którego informatycy i inne osoby związane z rozwojem oprogramowania, takie jak projektanci grafiki, twórcy interfejsów i menedżerowie projektów, stają przed zadaniem rozwiązania określonego problemu.

Gemejam Hackathon, twórca Colorado Lottery jest otwarty na uczestników z całego świata. Przedstawiciele stanowej loterii mają nadzieję, że nowe innowacyjne gry pomogą jej osiągnąć pułap 1 miliona dolarów dochodu. Zarobione pieniądze mają zamiar przeznaczyć na obiekty sportowe i rekreacyjne na świeżym powietrzu, ochronę Ziemii oraz szkoły w Kolorado.

Jared Polis, gubernator kolorado jest bardzo optymistycznie nastawiony podobnie jak w przypadku udanych projektów w sąsiednim stanie Wyoming.

W zeszłym roku uruchomiliśmy Colorado Digital Services, aby rozpocząć rozwój relacji publiczno-prywatnych w zakresie technologii, które pozwolą naszemu rządowi stanowemu stać się liderem technologicznym, a co ważniejsze, aby lepiej służyć naszej ludności z pomocą technologii”.

Ceremonia otwarcia zaplanowana jest na dzień 31 lipca. Oczekuje się, że gubernator Polis i Vitalik Buterin zabiorą głos podczas tego wydarzenia. Według doniesień prasowych jest to pierwsze w historii loterii partnerstwo publiczno- prywatne.

Sukces loterii to kolejny sukces blockchaina

Chainlink chce, aby poza tokenami sukces odniósł sam blockchain. Sergey Nazarov współzałożyciel chainlink przyznał, że jest podekscytowany współpracą z loterią. Wyraził również swoją nadzieję, że technologia blockchain odniesie sukcesy poza swoją tradycyjną sferą.

„Jesteśmy podekscytowani pracą z Colorado Lottery nad umożliwieniem programistom tworzenia naprawdę odpornych na oszustwa aplikacji do gier. Myślę, że to pokazuje, że inteligentne umowy, blockchain i wyrocznie mogą być z powodzeniem skomponowane tak, aby wyjść poza tokeny i produkty finansowe w łańcuchu (DeFi), na wiele rynków, które potrzebują naprawdę odpornych na manipulacje i wysoce niezawodnych umów cyfrowych”.

Ostatnio pisaliśmy o współpracy ChainLink z polskim projektem GamerHash, który właśnie jest w fazie privete sale, a jego tokeny GamerCoin, są do nabycia na preferencyjnych warunkach.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion