za
chainalysis

Chainalysis odnotował 65% wzrost liczby klientów

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Firma analityczna Chainalysis odnotowała ogromny wzrost liczby klientów w 2020 roku. Tylko w tym roku, obsługuje ona 65% więcej klientów niż w poprzednim.

Wzrost ten został podsycony przez zwiększony popyt ze strony agencji sektora publicznego, ponieważ coraz więcej rządów interesuje się przestrzenią cyfrowych walut . W październikowej aktualizacji Chainalysis ujawnił, że w III kw. 2020 r. zanotował 100% wzrost swoich stałych przychodów. Firma analityczna przypisuje ten wzrost zwiększeniu popytu ze strony rządów, które chcą mieć co raz większy wgląd w cyfrowe transakcje.

Chainalysis planuje rozszerzyć swoją działalność

Chainalysis powiększa swój zespół, aby sprostać zwiększonemu popytowi. Firma zatrudniła Rakiba Azika na stanowisko nowego wiceprezesa ds. finansów oraz Betsy Bevilacqua na stanowisku wiceprezesa ds. bezpieczeństwa informacji.

Azik dołącza do firmy po wielu latach pracy w firmach zajmujących się produktami konsumenckimi i oprogramowaniem. Ostatnio odegrał on kluczową rolę w udanym IPO dla firmy MongoDB. Bevilacqua również dołączyła do Chainalysis ze sporym doświadczeniem zawodowym. Wcześniej obejmowała stanowiska kierownicze w firmach z listy Fortune 500, w tym w serwisach Facebook i eBay, gdzie pełniła funkcje w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego.

“Chainlaysis buduje zaufanie i wnosi legitymizację w przyszłość finansów”

Chainalysis zatrudnił również nowych ludzi w swoich działach prawnych, rozwoju rynku i rozwiązań technicznych. Założyciel i dyrektor generalny Chainlaysis, Michael Gronager, opisał firmę jako integralnego gracza w głównym nurcie wdrażania cyfrowych walut:

“Chainlaysis buduje zaufanie i wnosi legitymizację w przyszłość finansów. Kiedy organy ścigania i regulacyjne poczują się komfortowo z cyfrowymi aktywami, giełdy będą mogły się rozwijać, a instytucje finansowe będą mogły wejść do ekosystemu, aby bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystać z tej rosnącej klasy aktywów”.

Chainalysis nadal współpracuje zarówno z rządami, jak i podmiotami prywatnymi, aby zwalczać nielegalną działalność związaną z kryptowalutami.

Jak informowaliśmy w połowie września United States Internal Revenue Services (IRS) zaoferował nagrodę w wysokości do 625 000 dolarów każdemu, kto pomoże złamać prywatność Monero (XMR) lub umożliwi śledzenie transakcji w Lightning Network. Przetarg na stworzenie takiego narzędzia wygrało właśnie Chainalysis

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności