za
chainalysis cronos

Chainalysis dodaje wsparcie dla Cronos w swojej usłudze Know Your Transaction

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Firma zajmująca się analizą kryptowalut, Chainalysis, dodała do swojej usługi Know Your Transaction wsparcie dla blockchaina Cronos od Crypto.com, jego natywnej monety CRO oraz wszystkich tokenów zbudowanych w standardzie CRC-20.

Jest to kolejna już aktualizacja usługi Chainalysis KYT, która wskazuje podejrzane i wysoce ryzykowne transakcje dla zespołów ds. zgodności w tradycyjnych i kryptowalutowych instytucjach finansowych. Wśród klientów korzystających z niej znajdują się m.in. Robinhood (HOOD), BNY Mellon (BK), PayPal (PYPL) i Genesis.

Cronos jest protokołem inter-blockchain, czyli internetem blockchainów, zbudowanym przy użyciu zestawu programistycznego Cosmos. Jest on popularny wśród twórców zdecentralizowanych gier, ponieważ zwiększa interoperacyjność między blockchainami.

To sprawia, że dodanie go do oprogramowania zgodności ma szczególne znaczenie. Mosty, które łączą jeden blockchain z drugim, w ostatnim czasie stają się coraz częstszym celem włamań hakerskich. Łącznie skradziono z nich już kryptowaluty warte miliardy dolarów.

Ostatnim przykładem jest hack Ronin. Napastnikom udało się wydrenować z projektu 173 600 ETH (wartych wówczas około 622 milionów dolarów) i 25,5 miliona dolarów amerykańskich w USDC. Ronin to łańcuch, który łączy grę Axie Infinity z główną siecią Ethereum.

Ken Timsit, dyrektor zarządzający Cronos, odnosząc się do prognozy, że żadna kryptowaluta nie stanie się tak dominująca, by uczynić pozostałe przestarzałymi powiedział:

Coraz częściej powszechnie przyjmuje się tezę, że będziemy żyć w świecie wielu łańcuchów. Ale gdy połączysz koncepcję multichain z wszystkimi włamaniami, które miały miejsce ostatnio na mostach – zabierając setki miliardów dolarów – możesz zobaczyć, że ten multichainowy świat stwarza nowe wyzwania związane z ryzykiem.

CRO, token od Crypto.org zmienia nazwę na Cronos

Ekosystem Cronos

W dniu dzisiejszym na Cronos przypada 3,85 miliarda dolarów z 208,3 miliarda dolarów całkowitej wartości aktywów zdeponowanych w protokołach DeFi. Tymczasem kapitalizacja rynkowa natywnego tokena CRO wynosi 10,5 miliarda dolarów, co czyni go 18. największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej.

Chainalysis został założony w 2014 roku. So Gronager, ówczesny COO giełdy kryptowalutowej Kraken pomagając organom ścigania podczas dochodzenia w sprawie giełdy kryptowalut Mt. Gox stwierdził, że powinno istnieć narzędzie, które ułatwiłoby śledzenie kryptowalut.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności