NFT dot. Chadwicka Bosemana ratuje chorych na raka

2021-04-23 Blockchain Wiadomości

Wśród nowych cyfrowych dzieł sztuki, jakie są powiązane z NFT, znajduje się praca stworzona jako hołd dla zmarłego aktora Chadwicka […]

Wśród nowych cyfrowych dzieł sztuki, jakie są powiązane z NFT, znajduje się praca stworzona jako hołd dla zmarłego aktora Chadwicka Bosemana („Czarna pantera”). Dochód z jej aukcji trafi na konto Colon Cancer Foundation.

Chadwick Boseman super-bohaterem nawet po śmierci

O co konkretnie chodzi? Według Nomine(eth), projektu utworzonego we współpracy z rynkami internetowymi Rarible, Metaversal i AdVenture Media, 25 osób ze 115 nominowanych w ramach tegorocznej ceremonii wręczenia Oscarów otrzyma NFT i inne prezenty. Obdarowani zostaną ci artyści, którzy są nominowani w kategoriach dot. najlepszego aktora, najlepszej aktorki, najlepszego aktora drugoplanowego, najlepszej aktorki drugoplanowej i najlepszego reżysera.

Wszystkie cyfrowe dzieła, z którymi są powiązane NFT, zaprojektowane zostały przez artystów takich jak np. Jon Noorlander, Shaylin Wallace i Rocco DiSpirito. Na grafikach zostaną wybite imionami osób nominowanych w swoich kategoriach. Zwycięzca każdej kategorii otrzyma dodatkowy NFT, który ma jednak zostać najpierw zlicytowany. Całość tak wygenerowanego dochodu zostanie przekazana organizacji charytatywnej.

Dostępy do NFT będą znajdowały się w torbach z innymi prezentami.

– Motywacją do dystrybucji NFT w torebkach z prezentami było pokazanie, co można zrobić z NFT, zwiększenie świadomości na temat celów charytatywnych, które wspieramy, i oddanie hołdu nominowanym – powiedział Yossi Hasson, kurator projektu. Jak dodał, zaprasza do współpracy publiczność, „która kupuje prace”.

Wśród dzieł jest jedno dedykowane odtwórcy roli głównego bohatera „Czarnej pantery”.

Czarna pantera

Chodzi o dzieło stworzone przez animatora 3D Andre O’Sheę. Jest hołdem dla słynnego aktora Chadwicka Bosemana, najbardziej znanego z roli króla T’Challa w filmie „Czarna pantera” z 2018 roku. Boseman zmarł w sierpniu 2020 r. na raka okrężnicy, ale nadal jest nominowany w tym roku za inną rolę. Wpływy z tej aukcji dot. NFT zostaną przekazane Fundacji raka jelita grubego.

To nie pierwsza aukcja NFT, która pomaga zebrać środki na szczytne cele. Wczoraj pisaliśmy o akcji, jaką przygotowali amerykańscy studenci, a która dot. tweetów Donalda Trumpa W jej ramach zbierane są środki na działania paru różnych organizacji.

Tagi
Chadwick Boseman Czarna Pantera NFT Nomine(eth)

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.