za

CEO Coinbase wskazał 3 czynniki, które decydują o adopcji kryptowalut

2019-04-06
Bitcoin
Binance Launchpool

Brian Armstrong, dyrektor generalny największej amerykańskiej giełdy kryptowalut Coinbase, uważa, że ​​adopcja kryptowalut zależy głównie od trzech czynników: zmienności, skalowalności i użyteczności. Przedstawił swoją wizję w czasie sesji live ask-me-nothing (AMA) 2 kwietnia.

Armstrong wziął udział w 45-minutowej AMA we wtorek, odpowiadając na wybrane pytania zadane przez  społeczność kryptowalut. Odnosząc się do pierwszego pytania, dotyczącego możliwości masowej adopcji cyfrowych walut, dyrektor generalny Coinbase powiedział, że kryptowaluty mogą osiągnąć masową akceptację poprzez poprawę skalowalności i wzrost użyteczności. Warunkiem trzecim jest jednak jednoczesne zmniejszenie zmienności kursu.

Inwestorzy nie lubią dużych wahań?

W kwestii zmienności kursu, jeśli rynki kryptograficzne będą nadal rejestrowały tak gwałtowne wahania, trudno będzie zaprosić na te poletko więcej tradycyjnych inwestorów. Tak przynajmniej uważa Armstrong. W związku z tym konieczna jest stabilizacja cen, co może się udać poprzez szersze zastosowanie stablecoinów.

Armstrong dodał ponadto, że obecnie istnieje dziesięć zespołów pracujących nad rozwiązaniami skalowalności, takimi jak Lightning Network, w celu zwiększenia szybkości transakcji. Dzięki opracowaniu tych rozwiązań kryptowaluty mogą osiągnąć od 500 do 5 000 transakcji na sekundę i rozpocząć rywalizację pod tym kątem z Visa i PayPal.

Sama użyteczność również wymaga poprawy, kontynuował Armstrong. Twierdził, że obecnie jest zbyt wiele kroków, które użytkownik musi wykonać, aby zainwestować w kryptowaluty. Armstrong zasugerował, że choćby samo inwestowanie w kryptowaluty z perspektywy inwestorów detalicznych powinno być dużo prostsze. Sugerował, że można wykorzystać choćby aplikację WeChat do poprawy tej kwestii.

#DeleteCoinbase

Armstrong skomentował także niedawny sceptycyzm wobec Coinbase widoczny w społeczności, wyraźnie odnosząc się do ruchu #DeleteCoinbase. Kampania rozpoczęła się na początku marca w odpowiedzi na przejęcie przez Coinbase Neutrino, firmy zajmującej się analizowaniem danych na blockchainach. Emocje budzi to, że członkowie tej organizacji są byłymi pracownikami Hacking Team, który to projekt znany jest ze sprzedaży oprogramowania szpiegującego rządom na całym świecie.

Dodał jednak, że uwielbia Bitcoina (BTC) i chce, aby projekt nadal się rozwijał i osiągnął globalny sukces. Jednak żałuje, że był zbyt zaangażowany w promowanie BTC w pewnym momencie w latach 2013-2014, myśląc, że coin może stać się skalowalną siecią płatności dla wszystkich. „Całkowicie nie doceniłem tego, jak kontrowersyjny może być ten pomysł w społeczności BTC” – wyznał.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 189,15 USD-3,10%
Ethereum logo
EthereumETH
3847,37 USD-2,76%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,01%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
601,06 USD-1,77%
Solana logo
SolanaSOL
167,99 USD-1,93%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3848,05 USD-2,73%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,06%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,75%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,45 USD-0,64%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-4,40%