cena eth

CEO Blockstack: Bitcoin jest lepszym rozwiązaniem DeFi niż większość uważa

Wiadomości

W miarę wzrostu zainteresowania smart kontraktami, niektórzy użytkownicy Bitcoina pytają: dlaczego Bitcoin (BTC) nie może stać się podstawą inteligentnych kontraktów, zamiast Ethereum (ETH)?

Muneeb Ali, współzałożyciel i dyrektor generalny platformy Blockstack, uważa, że najlepszym sposobem na doprowadzenie do powstania Internetu, którego właścicielami są użytkownicy, jest “zakotwiczenie aplikacji i smart kontraktów w sieci Bitcoin, w sposób, który wykorzystuje Bitcoin jako walutę rezerwową i jego potężny blockchain jako mechanizm bezpieczeństwa”.

Ali stwierdził, że Bitcoin jest królem blockchaina od ponad dekady, ponieważ większość ludzi doszła do wniosku, że sieć BTC jest ” bezkonkurencyjna”, jeśli chodzi o bezpieczeństwo:

“Wierzymy, że nowy łańcuch bloków Stacks 2.0, obecnie w sieci testowej, posiada jedno rozwiązanie, które czyni Bitcoina podstawą smart kontraktów w Web 3.0. Z językiem programowania smart kontraktów Clarity i mechanizmem Proof of Transfer, programiści mogą budować smart kontrakty w znacznie bezpieczniejszym języku, który jest przewidywalny i decyzyjny”.

Ethereum liderem smart kontraktów

Według Aliego, tradycyjnie, Bitcoin jest uznawany za bezpieczną sieć, podczas gdy Ethereum jest “liderem”, jeśli chodzi o smart kontrakty.

“Ograniczony język skryptowy Bitcoina był postrzegany jako łamiący umowę dla deweloperów, którzy chcą budować dappy lub wdrażać smart kontrakty. W rezultacie, wielu programistów kończy budowę własnych łańcuchów bloków, mając nadzieję na uruchomienie natywnych protokołów “proof-of-work” lub “proof-of-stake”, ale te są znacznie mniej bezpieczne. Jednym z rezultatów jest założenie przez deweloperów, że Ethereum lepiej nadaje się do uruchamiania smart kontraktów, ale uważam, że jest to przedwczesne”.

Ali wskazał również, że przyszłość Internetu nie będzie “kompromisem wygody dla bezpieczeństwa”, ale zamiast tego będzie wiązać to bezpieczeństwo z aplikacjami internetowymi w sposób, który wykorzystuje Bitcoin jako walutę rezerwową wraz z jego blockchainem jako mechanizm bezpieczeństwa.

DeFi w sieci Bitcoina

Jeśli chodzi o erę Web 3.0, Ali uważa, że szczególną uwagę zwraca niedawny “wzrost zainteresowania możliwościami DeFi na Bitcoinie”. Dla założyciela Blockstack oznacza to, że jeśli chodzi o produkty finansowe, coraz więcej ludzi chce “zakotwiczyć się w bezpieczeństwie Bitcoina”.

“Wielu ludzi uważa, że łatwiej jest odtworzyć Bitcoin na Ethereum, ale w rzeczywistości bardziej sensowne jest stworzenie funkcjonalności Ethereum na Bitcoinie. Adopcja tego jest wciąż w toku, ale ludzie zdecydowanie zaczynają zdawać sobie sprawę z wartości budowania na ekosystemie Bitcoina, a nie równolegle z nim”.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
Adam Smith bitcoin btc ETH Ethereum

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.