za
binance

CEO Binance: zakaz BTC wzmocni kryptowalutę

CEO Binance, Changpeng Zhao (CZ), twierdzi, że wszelkie próby zakazu kryptowalut w Indiach napędzą tylko popyt na zdecentralizowane aktywa.

Dyrektor generalny Binance, CZ, opublikował w tym tygodniu tweet, którym komentuje najnowszą, indyjską ustawę, która ma na celu karanie więzieniem za kupowanie kryptowalut. Biznesmen uważa, że im bardziej BTC jest “zakazywany”, tym więcej ludzi chce go kupić i posiadać.

Binance: obywatele Indii chcą Bitcoinów!

Słowa CEO Binance potwierdzają wydarzenia z kilku ostatnich dni. Cena Bitcoina na platformie Bitbns – jednej z niewielu pozostałych giełd kryptowalut w Indiach – wynosi już ponad 11 000 USD. To wartość wyższa o ponad 500 USD od średniej ceny BTC na innych rynkach na całym świecie.

Nie jest to jednak ewenement w skali globu. W zeszłym tygodniu BTC było sprzedawane za kwoty o 160 USD droższe, niż te z reszty świata także na giełdzie w Hongkongu, Tidebit.

Sytuacja w Indiach jest jednak bardziej dramatyczna, bowiem tamtejsze władze chcą zakazu kryptowalut, a nawet planują za jego złamanie karać więzieniem.

Bitcoin nadal jednak pozostaje ciekawym zjawiskiem społecznym. Jest niczym zakazany owoc – czym mocniej urzędnicy chcą go zakazać, tym więcej ludzi chcę w niego inwestować.

Paradoks w Indiach

W przypadku Indii są jednak także inne powody zainteresowania kryptowalutami. Rząd kraju zintensyfikował bowiem swoją politykę kontroli kapitału w celu ochrony Rupii Indyjskiej (INR). W rezultacie lokalny bank centralny zakazał bankom komercyjnym otwierania i prowadzenia rachunków firmom z rynku kryptowalut. Banki zamknęły także konta tym klientom, którzy inwestowali w cyfrowe aktywa.

Ponoć w Indiach władze walczą już nawet z Telegramem i Redditem. Niektóre banki nawet przestały oferować obsługę płatności typu PayPal.

Do tego dochodzą wspomniane już prace nad ustawą dot. całkowitego zakazu kryptowalut. Każdy, kto naruszy prawo, zostanie skazany na 10 lat pozbawienia wolności bez możliwości zwolnienia warunkowego. Wejście takich regulacji w życie sprawiłoby, że Indie staną się największym wrogiem Bitcoina na świecie.

Także takie projekty jak Libra Facebooka mogą nie być dopuszczone do działania w Indiach, biorąc pod uwagę prawo bankowe kraju, które zakazuje sieciom bankowym ułatwiania transakcji kryptowalutowych.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności