Cena BTC wzrośnie jeszcze w tym roku – sugeruje PlanB

2020-07-01 Kurs Bitcoin

Najnowsza aktualizacja modelu cenowego PlanuB dot. Bitcoina pokazuje, że jeszcze w tym roku może czekać nas  wybicie kursu. Cena BTC […]

Najnowsza aktualizacja modelu cenowego PlanuB dot. Bitcoina pokazuje, że jeszcze w tym roku może czekać nas  wybicie kursu. Cena BTC ponownie nas zaskoczy?

Cena BTC i oczekiwane wybicie

PlanB dziś, tj. 1 lipca, opublikował na Twitterze aktualizację swojego modelu cenowego BTC. Pokazał, że Bitcoin zachowuje się dokładnie tak, jak sugeruje jego model.

 

Jego model wykorzystuje kolorowe kropki do analizy akcji cenowej Bitcoina. Za pomocą kropek czerwonych pokazuje skoki kursu o „rząd wielkości”. Oznacza nimi bańki.

Zgodnie z tym modelem skok kursu powinien rozpocząć się jeszcze przed końcem 2020 r. Od tego czasu do następnego halvingu, który ma mieć miejsce dopiero za 4 lata, w 2024 r., kurs ma zachwycić byki. Zgodnie z nim mamy w tym czasie zobaczyć na wykresie cenę aż 288 000 USD za 1 BTC. PlanB bierze pod uwagę też potencjalny znacznie wyższy wzrost ceny.

Istota modelu

Na czym jednak polega model?

„Oryginalny model BTC S2F to formuła oparta na miesięcznych danych S2F i danych cenowych. Ponieważ dane te są indeksowane w kolejności czasowej, jest to model szeregów czasowych. Ten model aktywował kwantytatywnych analityków na całym świecie. Wiele osób potwierdziło istnienie niepozornego związku pomiędzy S2F BTC a jego ceną”

– napisał w artykule „Bitcoin Stock-to-Flow Cross Asset Model” PlanB.

„Model S2FX szacuje wartość rynkową następnego etapu / klastra BTC (S2F BTC wyniesie 56 w latach 2020–2024) na 5,5 bil. USD. Przekłada się to na cenę BTC (biorąc pod uwagę 19 mln BTC w latach 2020–2024) w wysokości 288 tys. USD.

Ugruntowując znane fakty z oryginalnego badania S2F, model S2FX oferuje nowy sposób myślenia o przejściu BTC do piątej fazy”

– dodał na końcu tekstu.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
cena btc kurs bitcoina kurs btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.