Cena BTC spadła do ok. 31 000 USD. Najwięksi kupują

Kurs Bitcoin cena btc spadła

Na rynku BTC nadal panuje duża niepewność. Analiza tego, co dzieje się na giełdach kryptowalut, może jednak uspokajać. Okazuje się, […]

bitbay zonda

Na rynku BTC nadal panuje duża niepewność. Analiza tego, co dzieje się na giełdach kryptowalut, może jednak uspokajać. Okazuje się, że spadki to w oczach wielu inwestorów świetna okazja do kupowania Bitcoinów.

Cena BTC spadła? To okazja do zakupów!

Choć na giełdach kryptowalut dominowała wczoraj czerwień, niektórzy analitycy zauważyli, że w tle dochodzi do skupowania BTC przez część inwestorów.

Jak zauważył, Piotr Ostapowicz, youtuber i analityk z rynku kryptowalut, obecnie można obserwować rekordowe wypłaty coinów z giełd. Z kolei wpływy na giełdy są niskie. Jak uważa, „sprzedają wciąż krótkoterminowi HODLerzy i Ci, którzy mają środki zdeponowane na giełdach”. „Ktoś mocno to skupuje” – dodał. Przypomniał też, że np. Michael Saylor, CEO MicroStrategy, ogłosił niedawno, że jego firma planuje dokupić Bitcoiny o łącznej wartości prawie 500 milionów dolarów. Spółka ma zaś obecnie ponad 92 000 BTC.

Czekają nas spadki poniżej 30 000 USD?

Ostapowicz jest jednak zdania, że spadki jeszcze się nie skończyły.

„Na wykresie [widać] wybicie z trójkąta ku dołowi, tak jak rozmawialiśmy w ostatnim video, jednak, co ciekawe, wciąż jak w zegarku realizuje się schemat akumulacji Wyckoffa”, stwierdził. On sam chce kupić BTC na poziomie 29 000 – 30 000 USD.

Zauważył również, że spadki zostały napędzone negatywnymi newsami:

Dziś za 1 BTC płaci się ok. 34 000 USD. To 2,2 proc. więcej niż wczoraj, ale zarazem aż ok. 9 proc. mniej niż tydzień temu. Z kolei za 1 ETH płaci się dziś ok. 2500 USD, czyli mniej więcej tyle samo co wczoraj i 7 proc. mniej niż 7 dni temu. Za Binance Coin musicie zaś zapłacić 352 USD. Oznacza to spadek o ponad 8 proc. względem ceny sprzed tygodnia.

Sporo traci DogeCoin – aż 17 proc. w skali 7 dni.

cena btc spadła

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin bitcoin spada cena kurs kurs btc spadki btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.