Cena Bitcoina (BTC) w tym roku jeszcze mocno wzrośnie – powiedział CEO Pantera Capital

Kurs Bitcoin Wiadomości

Dyrektor generalny Pantera Capital, Dan Morehead, twierdzi, że cena Bitcoina (BTC) może w tym roku urosnąć dwukrotnie. Jego zdaniem jest […]

Dyrektor generalny Pantera Capital, Dan Morehead, twierdzi, że cena Bitcoina (BTC) może w tym roku urosnąć dwukrotnie. Jego zdaniem jest szansa, że już w sierpniu tego roku kurs osiągnie ponoć poziom aż 115 000 USD. Dziś za 1 BTC płaci się jednak tylko 50 300 USD.

Cena Bitcoina (BTC) wzrośnie do ponad 100 000 USD

– Myślę, że [cena BTC] może się podwoić w ciągu następnych pięciu lub sześciu miesięcy – powiedział Bloombergowi Morehead.

Według Moreheada, BTC ma „bardzo stałą” dziesięcioletnią złożoną roczną stopę wzrostu wynoszącą 233% rocznie. I chociaż, jak dodał, pojawiły się bańki i spadki na rynkach, jeśli „spojrzysz na to z dowolnej, wieloletniej perspektywy […], wzrost jest bardzo spójny”. Dodał, że „w ciągu kilku następnych miesięcy, a zdecydowanie w następnych latach, BTC wróci do trendu [wzrostowego]”.

Cena Bitcoina (BTC)

Skąd te spadki?

Cena Bitcoina spadła w czwartek po tweecie szefa Tesli, Elona Muska, który ogłosił, że Tesla nie będzie już przyjmowała Bitcoinów w zamian za swoje samochody. Powodem był fakt, że kopanie BTC nie jest nazbyt ekologiczne.

Słowa Muska zostały przez rynek różnie zinterpretowane. Niektórzy sądzą, że jego spółka wkrótce zacznie akceptować inne kryptowaluty, które są oparte na Proof-of-Stake, czyli bardziej ekologicznym sposobie kopania. Więcej na ten temat napisaliśmy w tym miejscu.

W osobnym wywiadzie dla Bloomberg TV, prezes i dyrektor operacyjna Coinbase, Emilie Choi, zauważyła, że ​​​„nie zdziwiłaby się”, gdyby za posunięciem Muska kryło się coś większego. Co konkretnie?

W tym tygodniu Reuters poinformował z kolei, że Tesla stara się wejść na rynek kredytów biopaliw o wartości wielu miliardów dolarów, mając nadzieję na skorzystanie z proekologicznej polityki Joe’ego Bidena.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
btc cena bitcoina kurs kurs bitcoin kurs btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.