celsius elon musk

Celsius CEO: Elon jest turystą w kryptowalutach

Alex Mashinsky, dyrektor generalny Celsius, podczas konferencji Bitcoin 2021 w Miami udzielił wywiadu dla Yahoo! Finance. Mahinsky rozmawiał o Celsiusie, Elonie i nie tylko. Przedsiębiorca nie zawahał się podzielić swoją opinią dot. ostatnich tweetów CEO Tesli.

Musk to krypto turysta

“Elon jest turystą w kryptowalutach”, stwierdził Mashinsky, dodając, że “jest tutaj, aby zbierać zwolenników. Nie sądzę, że jest tutaj, aby uczynić świat lepszym miejscem, a my możemy iść tam, gdzie idziemy z Elonem lub bez Elona”.

Bitcoin po ostatnim “zerwaniu” z Elonem spadł o ponad 5%. Tweet jest już kolejnym niedźwiedzim komentarzem na temat bitcoina od prezesa Tesli w ostatnim czasie. Prawie miesiąc temu Musk ogłosił, że Tesla przestanie akceptować BTC jako formę płatności za swoje elektryczne pojazdy. Powołał się wtedy na kwestie środowiskowe związane z wydobyciem. Wielu zwolenników kryptowalut zaczęło się obawiać sentymentu Muska, a niektórzy sugerują, że jego intencją może być manipulacja rynkiem.

Mashinsky nie był jedynym zwolennikiem kryptowalut, który podziela taki sentyment. Znany byk BTC – Anthony ‘Pomp’ Pompliano powiedział na konferencji, że “Elon nadal tweetuje, cena bitcoina nadal pozostaje niższa niż prawdopodobnie powinna, co daje plebsowi możliwość zakupu taniego bitcoina”.

Celsius pnie się w górę

Celsius niedawno poinformował o przekroczeniu 17 mld USD w aktywach przechowywanych na platformie, a także o osiągnięciu nowego rekordu w posiadaniu BTC. Firma przekroczyła również niedawno liczbę 800 000 użytkowników detalicznych. W wywiadzie Mashinsky wspomniał, że głównym czynnikiem sukcesu Celsiusa był brak agresywności banków w zakresie stóp procentowych.

Możesz zarobić 9%, prawie 100 razy więcej niż to, co płaci ci J.P. Morgan.

– powiedział Mashinsky, odnosząc się do wielu dostępnych na rynku APY dla stablecoinów.

Celsius to społeczność HODLerów.

– dodał

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin bitcoin 2021 btc Celsius Elon Musk Miami Yahoo

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.