Bitcoin

Cathie Wood: Bitcoin jest lepszy od złota

Dyrektor generalna ARK Invest Cathie Wood chwali obecnie Bitcoina jako swoiste zabezpieczenie przed inflacją. W nowym wywiadzie dla Yahoo Finance [...]

Data publikacji: 26 stycznia 2021

bitbay

Dyrektor generalna ARK Invest Cathie Wood chwali obecnie Bitcoina jako swoiste zabezpieczenie przed inflacją. W nowym wywiadzie dla Yahoo Finance stwierdziła, że spodziewa się, że BTC będzie nadal osiągać lepsze wyniki niż złoto. Podkreśliła też, że jest pod wrażeniem rynku kryptowalut pod kątem tego, jak ten odrodził się po 2018 r.

Cathie Wood: Bitcoin jest lepszy od złota

– Uważam, że nie ma lepszego zabezpieczenia przed inflacją niż Bitcoin. Jak wiemy, złoto poruszało się [na wykresie], chociaż teraz dość mocno zostało prześcignięte przez Bitcoina, więc prawdopodobnie nastąpi pewna zmiana udziału [w rynku], ale wierzę, że oba aktywa będą dobrze sobie radziły – stwierdziła Wood.

Mówiła też, że spodziewa się również wzrostu popularności Bitcoina wśród inwestorów instytucjonalnych i dużych firm.

– Myślę, że usłyszymy o większej liczbie firm wprowadzających to zabezpieczenie [tj. BTC] do swojego bilansu, a zwłaszcza myślę o firmach technologicznych, które rozumieją technologię i czują się z nią dobrze – dodała.

Kurs Bitcoina

Cathie Wood twierdzi też, że stosunkowo szybkie ożywienie Bitcoina po silnym rynku bessyz 2017 roku jest niezwykłe. Uważa, że ​​makroekonomia odegrała kluczową rolę w szybkim odrodzeniu się wiodącej kryptowaluty.

Zazwyczaj, gdy pojawia się paraboliczny ruch, taki jak ten który widzieliśmy w 2017 roku, potrzeba pokolenia, aby ten zasób lub akcje powróciły do ​​poziomu szczytu.

Przypomnijmy, że ARK od lat byczo reaguje na bitcoina. Spółka kupiła swoją pierwszą partię kryptowalut już w 2015 roku, kiedy cena BTC wynosiła około 250 USD.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Invest Cuffs 2021

geco one rejestracja

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Black Friday Promotion

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.