za
cathie wood bitcoin

Cathie Wood twierdzi, że bitcoin zdrożeje do 2030 r. do 1,5 mln USD

Dyrektor generalna ARK Invest, Cathie Wood, twierdzi, że do 2030 r. kurs bitcoina osiągnie poziom 1,5 miliona USD. Podała powody, dlaczego tak ma się stać.

Cathie Wood prognozuje kurs bitcoina

Wood rozmawiała z redakcją Bloomberga. W czasie wywiadu powiedziała, że w efekcie tegorocznego kryzysu bankowego utwierdziła się w przekonaniu, że przed bitcoinem jest świetlana przyszłość.

Jej zdaniem upadki banków, jakie obserwowaliśmy w ostatnich miesiącach pokazały, że w sytuacji kryzysowej inwestorzy zaczynają inwestować w bitcoina. I to mimo tego, że w tle było widać spadki na giełdzie. Ta „ucieczka w stronę safe haven” spowodowała, że ​​kryptowaluta zdrożała z 19 000 USD do prawie 30 000 USD. W oczach CEO ARK to sygnał, że bitcoin to coś na kształt cyfrowego złota. Dodała, że jej zdaniem BTC będzie umacniał swoją pozycję na rynku w roli „polisy ubezpieczeniowej” i ostatecznie “wszyscy będą go chcieli”.

To jednak nie koniec. Wood powiedziała też, że bitcoin chroni także przed nieuczciwą konfiskatą majątku. W ten sposób rozumie inflację, która niszczy wartość naszych oszczędności. Wskazała, że podaż BTC nie może być regulowana przez banki centralne, co czyni kryptowalutę atrakcyjnym sposobem przechowywania majątku i zabezpieczeniem przed inflacją.

Nie będziemy mieć [odpowiednika kryzysu z roku] 2008. W przypadku bitcoina wszystko jest zdecentralizowane

– wyjaśniła.

Jej zdaniem wszystko to sprawi, że kurs bitcoina znajdzie się na poziomie 1,5 mln USD. Kiedy? Do 2030 roku.

cathie wood bitcoin

Niepewna rola BTC

Mimo tego, co twierdzi Wood, nadal trudno jest jasno określić rolę bitcoina na rynku. Niektóre wydarzenia (np. wskazany przez CEO ARK Invest kryzys bankowy) wskazują, że kryptowalutę można uznać za safen haven. Tyle że sprawa jest bardziej skomplikowana. Kurs bitcoina lubi podążać swoimi ścieżkami, raz mocniej korelując z wyceną złota, raz akcji spółek technologicznych. Trudno więc jasno określić charakter BTC.

Dziś cena bitcoina znajduje się na poziomie 29 000 USD. Kurs spadł poniżej ważnej, psychologicznej bariery 30 000 USD. W skali tygodnia oznacza to stratę 2% wartości. Od wczoraj cena spadła o ok. 0,4%.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności