za
cardano

Ledger wprowadza funkcjonalność smart kontraktów ekosystemu Cardano

2022-04-28
BlockchainDeFi
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Znany producent kryptowalutowych portfeli sprzętowych, Ledger, ogłosił, że na rynku pojawi się wersja 4.0.0 jego oprogramowania. Ucieszy to zwłaszcza fanów cardano (ADA), bowiem ta wprowadza funkcjonalność smart kontraktów ekosystemu tej topowej kryptowaluty.

Ledger i smart kontrakty ADA

Dla użytkowników oznacza to, że będą mogli korzystać ze smart kontraktów i wchodzić z nimi w interakcję bezpośrednio w samej aplikacji Cardano. W zeszłym roku hard fork Alonzo po raz pierwszy w historii wprowadził do sieci Cardano funkcję smart kontraktu.

W tweecie na oficjalnym profilu Legdera stwierdzono, że aplikacja zapewni użytkownikom dostęp do stale rosnącego ekosystemu DeFi Cardano za pośrednictwem „YoROI” i „AdaLite”. Ponadto dodano, że dzięki aktualizacji użytkownicy będą mogli podpisywać smart kontrakty w samej aplikacji.

Twórca Cardano chwali Ledgera

Charles Hoskinson pochwalił na Twitterze nowe działania Ledgera. Nazwał je „doskonałymi” i dodał, że to nie koniec zmian w sieci ADA. Zapewnił, że czekają nas „ogromne ulepszenia wydajności dla Cardano”, a także to, że doświadczymy jeszcze udoskonalonych funkcji inteligentnych kontraktów.

Hoskinsonowi chodzi o hard fork Vassil, który jest zaplanowany na 29 czerwca 2022 r. Oczekuje się, że ta aktualizacja po jej wdrożeniu zapewni znacznie lepsze wrażenia zarówno zwykłym użytkownikom Cardano, jak i programistom.

ledger cardano

Użytkownicy mają już teraz szansę zaktualizować oprogramowanie wewnętrzne portfela Ledgera i zainstalować aplikację Ledger Live na swoich smartfonach, po czym mogą zaktualizować aplikację Ledger ADA do najbardziej aktualnej wersji.

Po udanej aktualizacji oprogramowania użytkownicy mogą korzystać z YoROI i AdaLite, aby uzyskać dostęp do ekosystemu DeFi ADA.

To jednak nadal nie wszystkie nowości od Cardano. Zgodnie z poniedziałkowym komunikatem firmy tworzącej ten projekt, Input Output Hong Kong (IOHK), kilka dni temu została zaproponowana nowa aktualizacja sieci. W poniedziałek została ona zrealizowana i tym samym zwiększyła rozmiar bloku Cardano o 10% do 88 KB. Początkowo wynosił on tylko 80 KB.

Jak zauważa IOHK, aktualizacja skalowalności “jest ostatnią z serii planowanych optymalizacji sieci” dla Cardano w 2022 roku. Nie tylko zwiększy ona przepustowość blockchaina, ale także poprawi wydajność aplikacji działających na jego szczycie.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.