Całkowita wartość zablokowana w DeFi spadła o 22%

2020-09-06 Wiadomości

Łączna wartość zablokowana w platformach DeFi spadła o 22% od swojego szczytu wynoszącego 9,512 miliarda dolarów. Redukcja aktywów zablokowanych w […]

Łączna wartość zablokowana w platformach DeFi spadła o 22% od swojego szczytu wynoszącego 9,512 miliarda dolarów. Redukcja aktywów zablokowanych w platformach DeFi została odnotowana przez zespół Unfolded. Firma poinformowała o spadkach za pośrednictwem Tweeta, w którym zauważono również, że była to pierwsza poważna korekta DeFi.

Rynek na czerwono

Spadek całkowitej wartości aktywów cyfrowych zablokowanych w DeFi rozpoczął się w dniu 2 września, po osiągnięciu szczytowej wartości 9,512 miliarda dolarów. Zbiega się to z wyprzedażą na rynku kryptowalut, która spowodowała spadek ceny BTC z poziomu 12 tys. dolarów. Bitcoin ponowne przetestował poziom 10 tys. dolarów, aż cztery razy.

Istnieją dwie wiarygodne teorie, dlaczego cena Bitcoina odnotowała tak poważny spadek. Po pierwsze, podejrzewa się, że chińscy górnicy zdumpowali ogromne ilości BTC na wielu giełdach. Po drugie, wiadomo, że Bitcoin jest wysoce skorelowany z rynkiem akcji, który w ostatnim tygodniu również odnotował znaczne straty.

Co więcej, spadek Bitcoina uderzył mocno w podstawę sektora DeFi – Ethereum (ETH), ze względu na jego korelację z BTC. Yield farmerzy najprawdopodobniej zdecydowali, że nadszedł czas, aby wyjść z inwestycji i zachować zyski.

Chef Nomi z SushiSwap pozbył się swoich tokenów

Podczas gdy rynek kryptowalut szybował szybko w dół, Chef Nomi z SushiSwap przyznał się do sprzedaży swoich tokenów SUSHI. Na swoją obronę, Nomi stwierdził, że zrobił to dla społeczności i porównał się do Charliego Lee (twórcy LTC), który kiedyś także sprzedał swoje Litecoiny, aby bardziej skupić się na projekcie i rozwoju społeczności.

Ruch Nomiego mogło przyspieszyć ucieczkę inwestorów z platform DeFi w obawie, że inni administratorzy projektu mogą wykonać podobne posunięcie.

 

 

Tagi
DeFi sushiswap tvl

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.