za
buy the dip

Posty ze sloganem “buy the dip” jedynie poprzedzają dołek na wykresie BTC – wynika z nowego badania

Wielokrotnie społeczność kryptowalut jednogłośnie ogłaszała “dołek” w przedwczesny sposób. “Prawdziwe dna kształtują się, gdy tłum najmniej się tego spodziewa” – podkreśla KJ Lanaul.

Analiza postów z “buy the dip”

W analizie wzięto po uwagę posty z social mediów ze słowami “buy the dip”. Brano pod uwagę wpisy z Twittera, Reddita, Discorda i Telegramu. Wyniki opublikowano na blogu Insights Santiment.

Badania wykazały, że wielu traderów w ciągu ostatniego roku wzywało do zbyt wczesnego kupowania BTC przy “dnie”. Ostatecznie okazywało się, że pierwotna kryptowaluta spadała potem jeszcze niżej. Jak twierdzi autor wpisu, “(…) prawdziwe dna tworzą się, gdy tłum najmniej się tego spodziewa”.

Na przykład w połowie maja ubiegłego roku, po tym, jak cena BTC zaczęła spadać w odpowiedzi na zakaz wydobywania bitcoinów w Chinach i FUD związany z Elonem Muskiem, blisko 68 000 inwestorów wspomniało o kupowaniu kryptowaluty przy dołku. Działo się to, gdy BTC spadło do około 44 tys. USD. Faktyczne dno zarejestrowano dopiero pod koniec lipca, kiedy BTC spadł do 29 000 USD.

Wzór, który rozpoznaliśmy, to 3 fala wzmianek “Buy the Dip” podczas trendu spadkowego, z których każda jest niższa niż poprzednia, a po 3 falach dno pojawia się, zanim rynek się odbuduje

– napisał Lanaul.

buy the dip

Długoterminowo bitcoin zdrożeje?

Podczas gdy ceny kryptowalut wahają się w krótkim okresie, długoterminowy wzrost BTC wydaje się wręcz nieunikniony, ponieważ coraz więcej instytucji, osób prywatnych i mniejszych firm wspiera ten sektor. Zgodnie z najnowszą edycją badania od BNY Mellon Global Family Office, aż 77% biur rodzinnych planuje inwestycje w kryptowalutym sektorze w najbliższej przyszłości.

Biura rodzinne (family office) to prywatne firmy, które zarządzają inwestycjami w imieniu zamożnych osób lub rodzin. BNY Mellon to gigant bankowości inwestycyjnej, który świadczy również usługi właśnie na rynku biur rodzinnych.

W badaniu wzięło udział 200 uczestników (144 biura wielorodzinne i 56 biur jednorodzinnych, z których każde zarządza aktywami o wartości ponad 150 mln USD). 72% ma zamiar zwiększenia ekspozycji na kryptowalutach w ciągu najbliższych 12-24 miesięcy. Warto zauważyć, że sondaż wykazał również, że 64% biur wielorodzinnych aktywnie inwestuje w kryptowaluty, w porównaniu z 36% biur jednorodzinnych.

Jeśli chodzi o metody ekspozycji na kryptowaluty, 58% respondentów stwierdziło, że preferuje fundusze giełdowe (ETF), podczas gdy 42% wskazało na bezpośrednie kupowanie BTC i altcoinów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności