Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams wierzy, że jego miasto nadal może stać się centrum kryptowalut w USA

Bitcoin

Burmistrz Nowego Jorku, Eric Adams, powiedział, że jego miasto nadal koncentruje się na tym, aby stać się centrum kryptowalut. Jego zdaniem wysiłki władz stanu, które dot. ograniczenia emisji, można połączyć z tym celem.

Burmistrz Nowego Jorku szuka równowagi

Adams twierdzi, że nadal koncentruje się na uczynieniu z Nowego Jorku centrum kryptowalut w USA. Uważa, że cel ten można połączyć z wysiłkami mającymi na celu ograniczenie kosztów środowiskowych związanych z kopaniem kryptowalut.

Jego słowa są zgodne z zapisami nowej ustawy podpisanej przez gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul, która zakazuje w stanie kopania cyfrowych walut na okres dwóch lat.

Burmistrz, znany z tego, że jest zwolennikiem kryptowalut, powiedział w czerwcu, że zwróci się do gubernator o zawetowanie tej ustawy.

Po podpisaniu ustawy miasto będzie współpracować z ustawodawcami, aby znaleźć równowagę między rozwojem branży kryptowalut a potrzebami legislacyjnymi, powiedział Adams dla The NY Daily News.

Będę współpracował z ustawodawcami, którzy popierają [kryptowaluty] i tymi, którzy mają obawy, i wierzę, że dojdziemy do porozumienia – dodał.

W praktyce nowe przepisy umożliwiają mining, ale tylko wtedy, gdy w procesie tym będzie wykorzystywane 100% energii odnawialnej.

Ameryka liderem

Stany Zjednoczone przodują na świecie pod względem emisji współczynnika hash. Aż 37,8% hashu sieci Bitcoin pochodzi z tego kraju. Dwuletni zakaz miningu może okazać się kosztowny. Tym bardziej, że może powodować efekt domina dot. innych stanów.

– Musimy stać się przyjaznym miejscem dla wszystkich technologii. Kryptowaluty są częścią ogólnej technologii, której się przyglądamy – powiedział Adams. – Pytanie brzmi: jak dokonywać mądrych wyborów, aby Nowy Jork – i Ameryka – były liderem w kwestii tej nowej technologii? – pytał.

Po swoim wyborze na burmistrza polityk napisał na Twitterze, że pierwsze trzy wypłaty otrzyma w kryptowalucie. Ogłosił zamiar uczynienia z Nowego Jorku „centrum branży kryptowalut”.

Nowy Jork ma jednak jedne z najsurowszych przepisów dot. wymiany kryptowalut w Stanach Zjednoczonych. W czerwcu 2015 r. władze wprowadziły tam system regulacyjny BitLicense, który był krytykowany za wrogość wobec kryptowalut.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
Eric Adams nowy jork prawo
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.