fbpx

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Telegramie

Wiadomości

Złoto ponownie drożeje, tak samo jak BTC

Reading Time: 2 minutes Notowania złota ponownie znajdują się na poziomie ponad 2 000 USD za uncję. Mało tego, drożeją też akcje producentów złota, w tym Barrick Gold, w […]

Reading Time: 2 minutes

Notowania złota ponownie znajdują się na poziomie ponad 2 000 USD za uncję. Mało tego, drożeją też akcje producentów złota, w tym Barrick Gold, w którą to spółkę zainwestował sam Warren Buffett. Równie dobrze radzi sobie Bitcoin i inne kryptowaluty.

Złoto nadal rośnie na wykresie

W momencie pisania tych słów za 1 uncję królewskiego metalu płaci aż 2 011 USD. Warto podkreślić, że dziś rano miało miejsce po raz kolejny przebicie ważnego psychologicznej poziomu 2 000 USD. Jak na razie najdrożej za złoto płacono 7 sierpnia, kiedy notowania kruszcu podskoczyły do aż 2 077,5 USD.

To jednak nie koniec dobrych wieść dla byków. Mocniej niż samo złoto drożały bowiem teraz akcje producentów metalu. Tylko wczoraj Barrick Gold zyskało 11,6 proc., Newmont 7,05 proc., a Freeport-McMoran 2,3 proc. W przypadku tego pierwszego to zapewne „efekt Buffetta”. Okazało się bowiem, że w akcje firmy zainwestował legendarny inwestor, który do tego, by je nabyć, sprzedał swoje udziały w paru bankach.

Nadal szybciej od złota drożeje też srebro. W momencie pisania tego artykułu za biały metal płaci się 28,15 USD za uncję. To najwyższy poziom od tygodnia. O ponad 1 proc. rośnie też kurs platyny.

BTC a złoto

btc złotoCo ciekawe, optymistyczne ruchy na rynkach kruszcu zbiegają się ze wzrostem ceny BTC. Kryptowaluta przebiła poziom 12 000 USD i obecnie kosztuje 12 267 USD, co przekłada się na skok ceny o 3,6 proc. w skali 24 h. Dość dobrze radzi też sobie ETH, które kosztuje teraz 430 USD, czyli o 1 proc. więcej niż wczoraj. O ponad 5 proc. podrożał token XRP, za który dziś należy już zapłacić 0,31 USD.

Warto dodać, że po raz drugi w ostatnim czasie kursy kruszców są skorelowane z ruchami na rynku cyfrowych walut.

Aktualny kurs kryptowalut możecie zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Pewnym i bezpiecznym miejscem, w którym możecie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, jest m.in. polska giełda kryptowalut Coinquista. Jeśli nie macie jeszcze założonego konta na Coinquista, z tego artykułu dowiecie się jak można je szybko i sprawnie utworzyć: LINK.

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.