za

BTC będzie najlepszą inwestycją 2021 r. – mówi Raoul Pal

robinhood aplikacja rejestracja

Raoul Pal znowu wypowiedział się o BTC i ETH. Powtórzył swoją teorię, że Bitcoin jest „super masywną czarną dziurą” i będzie wysysał kapitał z każdego innego dużego aktywa.

Raoul Pal porównuje BTC i ETH z innymi aktywami

Pal porównuje wyniki rynkowe Bitcoina i Etheru do wyników innych głównych aktywów na rynku. Okazuje się, że od początku 2021 roku to dwie główne kryptowaluty były bardziej wydajne pod kątem generowania zysków niż ważne indeksy, surowce czy złoto.

SPX [S&P 500] + 11,5%
NDX [NASDAQ] + 7,84%
EEM [iShares Emerging Markets] + 4,71%
TLT [20-letnie obligacje skarbowe] -11,28%
Ropa + 31%
Złoto -6,86%
Miedź + 26,29%
Pszenica + 15,75%
DXY [indeks dolara amerykańskiego] + 1,46%
EU ETS [unijny system handlu uprawnieniami do emisji] + 49,27%
Drewno + 130%

– podsumował Pal.

Dodał, że BTC zdrożało w tym okresie 0 95,87%, a ETH o 274,75%.

Nawet biorąc pod uwagę ryzyko, jakie trzeba podjąć, aby zainwestować w kryptowaluty, przestrzeń aktywów cyfrowych nadal przyćmiewa wszystko inne, w co możemy zainwestować nasze oszczędności.

Czy ci się to podoba, czy nie, jest to najdoskonalsza transakcja w ciągu ostatnich 12 miesięcy i jedna z największych w historii. BTC wzrosło o 1386% w stosunku do minimum z marca 2020 r. ETH wzrosło o 2985% w stosunku do minimum z marca 2020 r.

– dodał Pal.

On sam wierzy, że Bitcoin i Ether będą nadal drożały w tym roku.

Moja teoria mówi, że żadna inwestycja nie pokona kryptowalut w tym roku i będą one wysysać coraz więcej kapitału

– prognozował.

btc raoul palWszystko inne to strata czasu

Tweety współzałożyciela Real Vision Group są zgodne z jego wcześniejszymi oświadczeniami, w których twierdził, że rynki kryptowalut zaczynają sprawiać, że wszystkie inne inwestycje wyglądają jak marnowanie czasu i pieniędzy.

– Chodzi o to, że [BTC] osiąga lepsze wyniki niż wszystkie klasy aktywów na Ziemi. (…) Mogę kupować i trzymać Bitcoiny i zarobić [ponad] 100%, a jest dopiero połowa marca. (…) Na tym etapie cyklu kryptowalut nic innego się nie liczy – mówił.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.