Wiadomości

Brock Pierce, krypto-inwestor, walczy o Biały Dom

Brock Pierce, przedsiębiorca z rynku venture capital, fan kryptowalut, i była dziecięca gwiazda, ogłosił właśnie swój udział w wyborach prezydenckich […]

Data publikacji: 6 lipca 2020

bitbay

Brock Pierce, przedsiębiorca z rynku venture capital, fan kryptowalut, i była dziecięca gwiazda, ogłosił właśnie swój udział w wyborach prezydenckich w USA. Poinformował o tym na Twitterze wczoraj, 5 lipca.

Brock Pierce: potężny kaczor walczy o Biały Dom

Pierce jest znany m.in. z tego, że jako nastolatek zagrał w „Potężnych kaczorach” – kultowym filmie o młodzieżowej drużynie hokejowej.

Dziś ten były gwiazdor kina dla młodszego widza jest związany z rynkiem kryptowalut. Jego ambicje wykraczają jednak, jak wiemy od wczoraj, jeszcze dalej. Chce zostać prezydentem USA! W swoim tweecie stwierdził, że:

„Ja, Brock Pierce, ubiegam się o urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki”.

Na jego wyborczej stronie internetowej stwierdzono, że Pierce jest pionierem na rynku cyfrowych walut i zebrał ponad 5 miliardów dolarów dla firm, które założył. Jest on prezesem Bitcoin Foundation i współzałożycielem EOS Alliance, Block.one, Blockchain Capital, Tether i Mastercoin. Jego strona internetowa nie jest jednocześnie zbyt szczegółowa w kwestiach politycznych. Nie wiemy, czy on sam chce uzyskać jakąś nominację partii politycznej, czy startuje jako kandydat niezależny.

Szanse na sukces

Brock PierceChoć Pierce dobrze radzi sobie na rynku, wcześniej zapowiadał się na niezłego aktora, nie ma realnych szans na sukces wyborczy. Zapewne kandyduje temu, by promować się jako biznesmen i przy okazji reklamować swoje przedsięwzięcia. To podobne podejście, jakie pięć lat temu miał John McAfee – walczył o Biały Dom, by promować kwestie cyberbezpieczeństwa.

W wyścigu prezydenckich w USA liczą się dziś tylko dwaj politycy. Pierwszym jest oczywiście prezydent Donald Trump, który walczy o reelekcję i którego znowu poparli Republikanie. Jego głównym rywalem jest Demokrata Joe Biden. Ponoć to ten drugi wygrywa na razie w sondażach. Nie jest jednak jasne – i nie będzie do ogłoszenia wyników wyborów – który z nich ostatecznie wygra.

Wiemy, że Trump nie jest fanem BTC, zaś Biden… w zasadzie może nawet nie wiedzieć, czym są kryptowaluty (przynajmniej nikt nie poznał jego zdania na ten temat).

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion