Brian Armstrong: Poroponowane regulacje mogą „zabić” kryptowaluty

2020-11-27 Kryptowaluty Regulation

Prezes giełdy Coinbase Brian Armstrong, ostrzegł przed szkodami, jakie mogą wyrządzić przepisy zaproponowane przez ustępującego Sekretarza Skarbu USA Steve’a Mnuchina […]

Prezes giełdy Coinbase Brian Armstrong, ostrzegł przed szkodami, jakie mogą wyrządzić przepisy zaproponowane przez ustępującego Sekretarza Skarbu USA Steve’a Mnuchina w branży krypto.

Niezamierzone skutki uboczne amerykańskich regulacji kryptowalut

Armstrong ostrzegał przed „niezamierzonymi efektami ubocznymi”, które mogą wywołać te regulacje. W szczególności przed niepraktycznością zbierania danych identyfikacyjnych przy każdej transakcji przeprowadzonej w USA lub pochodzącej z USA.

Krytyka Armstronga pojawiła się za pośrednictwem wątku na Twitterze składającego się z 18 postów. Wątek ten ostrzegał przed zagrożeniem, jakie stanowi chęć Mnuchina, by „pospieszyć z nową regulacją dot. prywatnych portfeli przed końcem jego kadencji”.

Armstrong powiedział, że otwarto źródłowa natura kryptowalut „wyrównuje szanse na całym świecie” i dzięki innowacjom takim jak DeFi, ma potencjał do obniżenia kosztów i podniesienia poziomu dostępności finansowej.

Zdaniem Armstronga proponowane regulacje wymagałyby od instytucji zajmujących się obsługą kryptowalut, takich jak Coinbase, aby „weryfikowały odbiorcę/właściciela prywatnego portfela, zbierając informacje identyfikujące, zanim możliwe będzie przesłanie wypłaty do tego portfela”.

Wg Armstronga takie posunięcie może mieć katastrofalne skutki. Tego typu regulacje mogą mieć wpływ na wszystko: od transakcji DeFi, po zakup towarów i usług.

Jest to oczywiście zupełnie niepraktyczne, a wynikające z tego problemy mogą „zabić wiele pojawiających się przypadków użycia kryptowalut”.  Co więcej Armstrong przypomniał, że nie chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze.

Ogromna strata

Armstrong zakończył swoje rozważania stwierdzeniem, że każda taka regulacja byłaby „ogromną stratą” i miałaby „długotrwałe negatywne skutki dla USA”. Porównał chęć regulacji branży krypto z chęcią regulacji Internetu na początku lat 90.

Mnuchin nie po raz pierwszy przestrzega przed zbliżającymi się regulacjami. W lipcu 2019 roku nazwał kryptowaluty „kwestią bezpieczeństwa narodowego”. W lutym tego rogu ostrzegał także, przez zbliżającymi się „znacznymi zmianami”.

 

Tagi
Brian Armstrong kryptowaluty regulacje steve mnuchin

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.