Brian Armstrong ai

Brian Armstrong ostrzega przed próbami blokowania rozwoju AI

Biznes

Brian Armstrong, CEO Coinbase, wypowiedział się na temat rozwoju sztucznej inteligencji, z naciskiem na ChatGPT. Co powiedział o słynnym narzędziu OpenAI?

Brian Armstrong mówi o ChatGPT

O ChatGPT jest głośno od końca 2022 r. Słynna aplikacja OpenAI pokazuje potencjał sztucznej inteligencji. W ostatnich miesiącach eksperci, którzy badali jej możliwości, zaczęli prognozować, że za kilka lat wyprze z rynku programistów, copywriterów czy radców prawnych. Przed możliwościami sztucznej inteligencji ostrzegali ostatnio Elon Musk, Steve Wozniak i Andrew Yang, znany amerykański polityk młodego pokolenia. Wszyscy podpisali nawet list otwarty, w którym zaapelowali o powstrzymanie rozwoju systemów AI (skrót od artificial intelligence).

W swoim niedawnym tweecie na temat rozwoju AI wypowiedział się też CEO Coinbase, Brian Armstrong. Jego zdaniem powstrzymywanie prac nad nowymi technologiami nie ma sensu. Zauważył, że “podobnie jak w przypadku wielu innych technologii, istnieją niebezpieczeństwa, ale powinniśmy iść naprzód z postępem, ponieważ dobro przeważa nad złem”. Dodał, że “rynek [nowych] pomysłów prowadzi do lepszych wyników niż centralne planowanie”.

Nigdy nie pozwól, aby strach powstrzymał postęp

– ostrzegł.

Jego komentarz był odpowiedzią na wspomniany list, którego sygnatariuszami są również współzałożyciel Ripple, Chris Larsen, a także inne znane osoby, takie jak np. zdobywca nagrody Turinga Yoshua Bengio czy Stuart Russell, dyrektor Center for Intelligent Systems.

ai

Walka o rynek?

Niektórzy zaczęli spekulować, dlaczego tylu znanych przedsiębiorców z rynków innowacyjnych rozwiązań nagle boi się AI. Można byłoby uznać, że powodem jest to, że to technologia, która może “zabrać” ludziom prace. Tyle że może chodzić o bardziej cyniczne motywacje. Były manager Mastercard, Satvik Sethi, zauważył, że to wszystko jest “dość ironiczne”. Jego zdaniem wielu “popularnych sygnatariuszy [listu]”  chce za jego pomocą “spowolnić [prace nad AI] swoich odpowiedników, aby móc ich wyprzedzić”. Porównał to do traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej, którego celem wcale nie było zaprzestanie prac nad tego typu uzbrojeniem.

Mimo powyższego pierwsze kraje blokują już ChatGPT. Jak na razie zrobiły to Włochy. Chodziło jednak nie o możliwości AI, a kwestie prawne – dot. przetwarzania danych osobowych włoskich użytkowników aplikacji.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
ai Andrew Yang Brian Armstrong chatgpt Elon Musk openai Steve Wozniak Stuart Russell sztuczna inteligencja Yoshua Bengio
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.