za
Brian Armstrong ai

Brian Armstrong ostrzega przed próbami blokowania rozwoju AI

bitcoin halving party

Brian Armstrong, CEO Coinbase, wypowiedział się na temat rozwoju sztucznej inteligencji, z naciskiem na ChatGPT. Co powiedział o słynnym narzędziu OpenAI?

Brian Armstrong mówi o ChatGPT

O ChatGPT jest głośno od końca 2022 r. Słynna aplikacja OpenAI pokazuje potencjał sztucznej inteligencji. W ostatnich miesiącach eksperci, którzy badali jej możliwości, zaczęli prognozować, że za kilka lat wyprze z rynku programistów, copywriterów czy radców prawnych. Przed możliwościami sztucznej inteligencji ostrzegali ostatnio Elon Musk, Steve Wozniak i Andrew Yang, znany amerykański polityk młodego pokolenia. Wszyscy podpisali nawet list otwarty, w którym zaapelowali o powstrzymanie rozwoju systemów AI (skrót od artificial intelligence).

W swoim niedawnym tweecie na temat rozwoju AI wypowiedział się też CEO Coinbase, Brian Armstrong. Jego zdaniem powstrzymywanie prac nad nowymi technologiami nie ma sensu. Zauważył, że “podobnie jak w przypadku wielu innych technologii, istnieją niebezpieczeństwa, ale powinniśmy iść naprzód z postępem, ponieważ dobro przeważa nad złem”. Dodał, że “rynek [nowych] pomysłów prowadzi do lepszych wyników niż centralne planowanie”.

Nigdy nie pozwól, aby strach powstrzymał postęp

– ostrzegł.

Jego komentarz był odpowiedzią na wspomniany list, którego sygnatariuszami są również współzałożyciel Ripple, Chris Larsen, a także inne znane osoby, takie jak np. zdobywca nagrody Turinga Yoshua Bengio czy Stuart Russell, dyrektor Center for Intelligent Systems.

ai

Walka o rynek?

Niektórzy zaczęli spekulować, dlaczego tylu znanych przedsiębiorców z rynków innowacyjnych rozwiązań nagle boi się AI. Można byłoby uznać, że powodem jest to, że to technologia, która może “zabrać” ludziom prace. Tyle że może chodzić o bardziej cyniczne motywacje. Były manager Mastercard, Satvik Sethi, zauważył, że to wszystko jest “dość ironiczne”. Jego zdaniem wielu “popularnych sygnatariuszy [listu]”  chce za jego pomocą “spowolnić [prace nad AI] swoich odpowiedników, aby móc ich wyprzedzić”. Porównał to do traktatu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej, którego celem wcale nie było zaprzestanie prac nad tego typu uzbrojeniem.

Mimo powyższego pierwsze kraje blokują już ChatGPT. Jak na razie zrobiły to Włochy. Chodziło jednak nie o możliwości AI, a kwestie prawne – dot. przetwarzania danych osobowych włoskich użytkowników aplikacji.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności