Brexit a Bitcoin: jak wyjście UK z UE wpłynie na kurs?

Bitcoin brexit

Brexit staje się faktem. Jak wpłynie na kurs Bitcoina? Czy będzie zapalnikiem do skoku ceny? Czy wręcz przeciwnie: kryzys UE […]

bitbay zonda

Brexit staje się faktem. Jak wpłynie na kurs Bitcoina? Czy będzie zapalnikiem do skoku ceny? Czy wręcz przeciwnie: kryzys UE doprowadzi do spadków na wszystkich giełdach i rynkach?

Brexit (w końcu) staje się faktem

Brexit staje się rzeczywistością po 4 latach od referendum, które go zapoczątkowało. Przez ten czas obserwowaliśmy dość żałosną polityczną dramę. Brytyjczycy zachowywali się tak, jakby podjęli decyzję o opuszczeniu UE pod wpływem emocji, a nie racjonalnych przesłanek. Wiele zaczynało wskazywać na to, że niedługo po referendum w ogóle zmienili zdanie. Po drodze mieliśmy więc kłótnie w Brukseli, w Londynie, upadki rządów i powstawanie nowych gabinetów.

Teraz w końcu decyzja sprzed 4 lat staje się faktem. Brytyjscy europosłowie tracą intratne posady w Brukseli, paszporty obywateli Wielkiej Brytanii zmienią kolory – od standardowego burgundowego po niebiesko-złoty wzór, którego nie widziano od 1912 r.

Obywatele Zjednoczonego Królestwa nadal będą mogli mieszkać i pracować w krajach UE, zaś urzędnicy planują 11-miesięczny okres przejściowy w celu wypracowania kompleksowej umowy o wolnym handlu między Wielką Brytanią a UE. Wszystkie te radykalne zmiany i niepewność powodują jednak nadzieje w gronie fanów BTC.

Bitcoin wygranym Brexitu?

Po pierwsze, Bitcoin zyskiwał dotąd w czasie, gdy świat zmagał się z problemami. Kryzys cypryjski, zagrożenie wojną na Bliskim Wschodzie – te wydarzenia wywoływały krótsze czy dłuższe hossy na rynku kryptowalut.

BrexitBrexitu jest jednak szczególny. Jeśli bowiem urzędnicy z UE i Wielkiej Brytanii w ciągu 11 miesięcy nie ustalą wspomnianych szczegółów dot. kwestii pobytu Brytyjczyków na terenie wspólnoty, ale też handlu, opieki zdrowotnej, emerytur, dokumentów i wielu innych biurokratycznych spraw, Bitcoin może być potrzebny np. firmom i przedsiębiorcom. To jednak czubek góry lodowej. Przecież niezależne kryptowaluty mogą przydać się zwykłym obywatelom czy mieszkańcom Zjednoczonego Królestwa w zakresie przysłania środków do rodzin z UE.

Można machnąć na to ręką i pomyśleć, że obie strony na pewno się dogadają. Jednym z głównych problemów, przed którymi stoją zarówno UE, jak i Wielka Brytania, jest jednak np. wspólna rezolucja w sprawie przyszłych środków bezpieczeństwa. Chodzi przykładowo o terroryzm i jego finansowanie Przesyłanie środków pieniężnych może stać się teraz bardziej uciążliwe dla mieszkańców UK.

To jedna strona medalu. Inna to jednak uderzenie w kryptowaluty, by te nie można było tak łatwo kupować przez mieszkańców Europy.

Jak więc Brexit wpłynie na kurs BTC? Trudno jasno odpowiedzieć na to pytanie. Wydarzyć może się dosłownie wszystko. Żyjemy w przeklętych, ciekawych czasach. Dziś nic nie jest pewne. To zaś jest dla BTC przede wszystkim szansą na pokazanie wartości i użyteczności.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin brexit Brexit cena bitcoin kurs bitcoina

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.