Branża kryptowalut ma już 100 milionów użytkowników

Kryptowaluty Banco de Bogotá

Giełda kryptowalut Crypto.com opublikowała nowy raport. Wynika z niego, że całkowita liczba użytkowników kryptowalut na świecie wzrosła z 66 milionów […]

bitbay zonda

Giełda kryptowalut Crypto.com opublikowała nowy raport. Wynika z niego, że całkowita liczba użytkowników kryptowalut na świecie wzrosła z 66 milionów w maju 2020 roku, do 106 milionów w styczniu.

Branża kryptowalut rośnie

Biorąc pod uwagę złożoność mapowania unikalnych adresów portfeli na liczbę osób, metodologia Crypto.com łączy dane on-chain z kilkoma mieszanymi parametrami. W ten sposób obliczane są oddzielne szacunki dla dwóch największych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej – Bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH). Następnie te dane dają sumę, która może być wykorzystana do śledzenia trendów w zakresie wzrostu liczby użytkowników na świecie w czasie.

Czerwiec, sierpień i styczeń były najmocniejsze z ostatnich ośmiu miesięcy pod względem wzrostu. Crypto.com zauważa, że wzrost ten koreluje z siłą ceny Bitcoina, ale rozbicie danych między dwiema monetami może zapewnić bardziej szczegółowe spostrzeżenia.

Sierpień należał do Ethereum

Adopcja w sierpniu 2020 roku była w dużej mierze kierowana przez Ethereum. Wynikało to z rosnącego hype’u na zdecentralizowane finanse. W miesiącach jesiennych i zimowych, do adopcji  BTC przyczyniło się wejście w kryptowaluty PayPala, MicroStrategy, czy ogromne zakupy Grayscale.

Do stycznia, globalną liczba użytkowników Bitcoin szacowano na 71 milionów, a w przypadku Ethereum było to 14 mln. W tym miesiącu obie monety odnotowały ogromny napływ użytkowników – odpowiednio o 30,2% i 13,1%.

Chociaż trendy wydają się być jasne, Crypto.com zwrócił uwagę na kilka szczegółów. Metodologia opiera się na danych on-chain, analizie ankiet i danych wewnętrznych Crypto.com. Nie jest w stanie jednak skutecznie zliczyć użytkowników dokonujących transakcji OTC i off-chain.

Crypto.com musiał również założyć i oszacować, ilu użytkowników on-chain nadal posiada kryptowalut. Wiele osób prawdopodobnie już sprzedało swoje zasoby. Ponadto, należy wziąć pod uwagę błąd próbkowania (ze względu na wykorzystanie wewnętrznych ankiet i danych). Możliwe są także różnice między przepływami depozytów na giełdach.

Tagi
btc ETH kryptowaluty Użytkownicy

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.