Peter Brandt: Bitcoin nie powinien być celem samym w sobie

2021-03-29 Bitcoin Wiadomości

Inwestor kojarzony bardziej z tradycyjnymi rynkami, a nie giełdami kryptowalut, Peter Brandt, wywołał debatę na Twitterze dot. kryptowalut. Jego zdaniem, […]

Inwestor kojarzony bardziej z tradycyjnymi rynkami, a nie giełdami kryptowalut, Peter Brandt, wywołał debatę na Twitterze dot. kryptowalut. Jego zdaniem, „Bitcoin to absolutnie zły sposób na znalezienie sobie wartości w życiu.” Ogólnie wszedł na bardziej filozoficzne rejony grania na giełdzie.

Peter Brandt: nie żyj, by inwestować, inwestuj, by wygodnie żyć

Brandt popadł chyba w dość filozoficzne tony. Jego zdaniem nie należy uważać inwestowania w cokolwiek za swój życiowy priorytet.

Bitcoin to absolutnie zły sposób na znalezienie sobie wartości w życiu. Handluję, aby żyć, a nie żyje, aby handlować

– stwierdził i dodał, że Bitcoin nie powinien być czyimś celem samym w sobie. Sugerował więc, że kryptowaluta to tylko źródło generowania dochodu, a nie coś w rodzaju hobby czy współczesnego bożka.

Przy okazji internauci zwrócili uwagę na pewną patologię rynku kryptowalut, zauważając, że niektórzy inwestorzy biorą udział w „wyścigu szczurów”. 

Całą dyskusję sprowokowała zaś Laura Shin, znana dziennikarka z rynku kryptowalut. Jak napisała, ludzie piszą do niej zdania typu: „baw się dobrze pozostając biedną”. Ona sama, jak twierdzi, nie posiada ani jednego Bitcoina (ani jego części). Wyjaśniła jednak, że uważa, że i tak prowadzi ciekawsze życie, niż wielu inwestorów z rynku cyfrowych walut.

brandtPrzedawkowanie Bitcoinem

Właściwie Brandt i Shin weszli na ważny i ciekawy temat. Faktycznie, wielu inwestorów na rynku cyfrowych aktywów popada w swego rodzaju fanatyzm i widzi w BTC coś więcej niż tylko narzędzie do handlu i spekulacji. Czy mają rację? Tu zdania będą zapewne mocno podzielone.

Brandon Quittem z SwanBitcoin napisał na Twitterze, że najlepsze kryptowaluty na rynku pomagają pielęgnować różne ważne wartości:

Fani Bitcoina cenią sobie niezależność, prawa własności, uczciwość, prawdę itp. Bitcoin jest realizacją tych wartości.

https://twitter.com/Bquittem/status/1376319662862917637

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin inwestowanie w btc kupowanie btc Peter Brandt wartość btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.