Ripple

SEC kontra Ripple: Założyciele składają wniosek o oddalenie skargi

CEO Ripple Brad Garlinghouse i współzałożyciel Chris Larsen zwrócili się ostatnio do sędzi Analisy Torres. Panowie złożyli dwa oddzielne wnioski […]

Data publikacji: 5 marca 2021

bitbay

CEO Ripple Brad Garlinghouse i współzałożyciel Chris Larsen zwrócili się ostatnio do sędzi Analisy Torres. Panowie złożyli dwa oddzielne wnioski o oddalenie skargi amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przeciwko Ripple i jej kierownictwu. SEC kontra Ripple to konflikt, który ciągnie się za nami od dłuższego czasu.

SEC kontra Ripple

W piśmie z dnia 3 marca 2021 r., adwokaci reprezentujący Garlinghouse’a stwierdzili, że pozew złożony przez SEC przeciwko Ripple był „regulacyjnym nadużyciem”. Argumentowali oni, że zarzuty SECu dotyczące Garlinghouse’a o pomoc i podżeganie do sprzedaży XRP nie sprawdziły się z kilku powodów. W piśmie możemy przeczytać:

SEC nie dostrzega realiów ekonomicznych transakcji pozwanych w XRP, rynku XRP i działalności Ripple, z których każda nie wykazuje żadnej z tradycyjnych cech umowy inwestycyjnej zgodnie z testem howeya.

Test Howeya SEC wykorzystuje do określenia, czy dane aktywo posiada cechy papieru wartościowego. Organ regulacyjny stwierdził, że XRP posiada wszystkie te cechy. Jednak Ripple i jego kierownictwo utrzymywali, że XRP jest wirtualną walutą, co potwierdził Departament Sprawiedliwości i FinCEN.

W zgłoszeniu zwrócono również uwagę na niedawną poprawioną skargę złożoną przez SEC. Twierdzi ona, że Garlinghouse naruszył przepisy dotyczące papierów wartościowych, sprzedając swoje udziały w XRP za pośrednictwem Ripple. Garlinghouse podobno sprzedał ponad 60% swoich udziałów w XRP.

Jego prawnicy twierdzą, że zarzuty SECu są bezpodstawne. Według nich nie istnieją namacalne dowody na to, że transakcje te rzeczywiście miały miejsce w USA.

Prawda jest taka, że zdecydowana większość sprzedaży XRP przez pana Garlinghouse’a została dokonana na zagranicznych giełdach, a te transakcje nie naruszają i nie mogą naruszać federalnych przepisów dotyczących papierów wartościowych.

Prawnicy Chrisa Larsena stwierdzili, że regulator nie zdołał „przedstawić roszczenia przeciwko panu Larsenowi”, nawet w swojej zmienionej skardze. Dlatego dążą do odrzucenia pozwu.

Ripple CEO speaks on SEC lawsuit - CoinGeek

Atak na kryptowaluty

Zakończenie procesu SEC przeciwko Ripple będzie miało ogromny wpływ na sposób postrzegania i regulowania kryptowalut. Dyrektor generalny stwierdził wcześniej, że sprawa jest „atakiem na kryptowaluty w ogóle”. Dlatego Ripple „nie pozwoli SEC zastraszyć całej branży.” Nadal nie jest pewne, kto wygra tą sprawę. Pozostaje nam po prostu czekać i obserwować.

Invest Cuffs 2021

geco one rejestracja

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Black Friday Promotion

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.