za
Afganistan NFT

Bookblocks.io z projektem NFT ku pomocy kobietom w Afganistanie

2021-09-23
Bitcoin
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Firma Bookblocks.io zajmująca się tokenami NFT ogłosiła właśnie nawiązanie współpracy z nowojorską organizacją Woman for Afghan Woman. Efektem kooperacji będzie wypuszczenie specjalnego tokena, z którego zyski zostaną przeznaczone na wparcie dostępu do edukacji przez afgańskie kobiety.

Bookblocks.io wspiera Woman for Afghan Woman

NFT przeciw dyktaturze talibów

Firma Bookblocks.io zapowiedziała, że dnia 5 października wyda specjalny niewymienny token (NFT), z którego sprzedaży cały dochód zostanie przekazany na rzecz Women for Afghan Women (w skrócie WAW). Jest to organizacja, która pomaga zapewnić kobietom dostęp do edukacji i szkoleń zawodowych na terenie Afganistanu, jak i dla uchodźczyń przebywających w Stanach Zjednoczonych. Dedykowany token będzie przedstawiać obrazek inspirowany amerykańską autorką, Louisą May Alcott. Ukazuje on połowę kobiecej twarzy zakrytej pojedynczym skrzydłem motyla z napisem „dla zdeterminowanej kobiety nie ma rzeczy niemożliwych”.

Jak poinformowano, Bookblocks.io przeznaczy 100% dochodów z pieniędzy zebranych ze sprzedaży NFT dla Women for Afghan Women, a dodatkowo każde 5% za kolejną sprzedaż. Firma planuje wybić 2200 egzemplarzy NFT by wesprzeć 2,2 miliona zgłoszonych kobiet, które obecnie nie mogą chodzić do szkoły w Afganistanie. Cena tokena zaczyna się od 0,025 ethera, czyli około 75,54 USD.

Gdy w latach 90. talibowie przejęli kontrolę nad Afganistanem, wprowadzono całkowity zakaz edukacji dla kobiet w każdym wieku. Niestety historia zatoczyła koło. Ponieważ ekstremistyczna grupa islamistów przejęła kontrolę nad rządem po wycofaniu się armii amerykańskiej w zeszłym miesiącu, ogłoszono powrót starych ”dyrektyw” terrorystów. Dostęp do edukacji i szkoleń ponownie został ograniczony wyłącznie dla mężczyzn. Wiceminister edukacji, Zabihullah Mujahidwhile oznajmił , że talibowie planują dać kobietom i dziewczętom dostęp do edukacji „tak szybko, jak to możliwe”. Jednakże obserwując poczynania tej radykalnie działającej grupy, nie zapowiada się, by powrót kobiet do szkół nastąpił w najbliższym czasie.

To pokolenie, które dorastało z nadzieją i marzy o swojej przyszłości dzięki możliwościom edukacyjnym. Zobowiązujemy się służyć afgańskim kobietom i dziewczętom w Afganistanie oraz afgańskim uchodźcom przybywającym do USA

– powiedziała Naheed Samadi Bahram, dyrektor krajowy Women for Afghan Women’s US.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 492,37 USD-1,21%
Ethereum logo
EthereumETH
3909,30 USD2,93%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,01%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
603,08 USD-0,19%
Solana logo
SolanaSOL
164,52 USD-0,51%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3908,61 USD2,88%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,03%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-2,70%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,17 USD-4,01%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,38 USD0,61%