za
kantor bitcan bnb

Binance spaliło tokeny BNB warte 740 mln USD

robinhood aplikacja rejestracja

Największa na świecie giełda kryptowalut – Binance – przeprowadziła 19. kwartalne spalanie binance coina. Tym samym usunęła z obiegu ponad 1,8 mln tokenów BNB, które w momencie transakcji miały wartość 740 mln dolarów. Changpeng Zhao – CEO giełdy – przekonuje, że proces ten jest dowodem na deflacyjny charakter tego aktywa.

19. spalanie BNB

BNB Chain (BNB) – natywny token największej na świecie giełdy kryptowalut – przeszedł dziś przez proces 19. kwartalnego spalania.

Firma wysłała 1 830 382 BNB (warte ponad 741 milionów dolarów w momencie transakcji) do portfela, który może tylko odbierać tokeny, ale nie może ich wysyłać.

Oprócz zapewnienia przejrzystości i przewidywalności dla społeczności, proces ten, będzie miał efekt deflacyjny. Celem kwartalnych spalań jest bowiem stopniowe zmniejszanie całkowitej podaży, aż do osiągnięcia poziomu 100 milionów tokenów. W ostatnim tweecie dyrektor generalny Binance – Changpeng Zhao (CZ) – po raz kolejny podkreślił tę koncepcję.

W kolejnym poście Zhao uzasadnił inicjatywę Binance, mówiąc, że jest ona zapisana w białej księdze i dlatego też jego zespół co kwartał przestrzega odpowiednich procedur.

Kurs BNB

Warto zauważyć, że proces ten często ma byczy wpływ na wycenę BNB w USD. Podobnie jak w przypadku wielu innych kryptowalut, token odnotował wzrost na przestrzeni 24 godzin, a jego wartość wynosi obecnie około 420 USD. Poprzednie spalenie miało miejsce w styczniu. Wówczas Binance usunął z obiegu BNB o wartości prawie 800 milionów dolarów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.