Bloomberg: Wybór Bidena na prezydenta będzie dobry dla BTC

2020-10-10 Bitcoin Inwestycje

Wg. najnowszego biuletynu Bloomberga, wybór Joe Bidena na prezydenta Stanów Zjednoczonych, przyczyniłby się do powszechniejszej adopcji Bitcoina (BTC), w tym […]

Wg. najnowszego biuletynu Bloomberga, wybór Joe Bidena na prezydenta Stanów Zjednoczonych, przyczyniłby się do powszechniejszej adopcji Bitcoina (BTC), w tym do ewentualnego zatwierdzenia ETFów. Ponadto odwołał się on do polityki administracji prezydenta Donalda Trumpa.

„Potencjalny prezydent Joe Biden powinien być przychylny dalszemu wzrostowi ceny Bitcoina, naszym zdaniem. Nowe przywództwo może zmienić politykę „hands-off” administracji Trumpa – ze szkodą dla szerszego rynku kryptowalutowego – i skierować pierworodny wzorzec w kierunku głównego nurtu, zwiększając szanse na przyjęcie ETF”.

Biorąc pod uwagę, że wczoraj Departament Sprawiedliwości opublikował 70-stronicowy dokument „Cryptocurrency: An Enforcement Framework,”, biuletyn prawdopodobnie został napisany już wcześniej.

Biden może zahamować rozwój DeFi

Autor twierdzi, że wybór Bidena jednocześnie zahamowałby rozwój DeFi. Oba wnioski opierają się na założeniu, że „demokratyczny system” potencjalnie zwiększyłby przejrzystość regulacyjną rynku kryptowalut. Przestrzeń DeFi eksplodowała w tym roku w całkowicie nieuregulowanym środowisku. To nie przypadek, że sprawcy hacku KuCoin piorą swoje nielegalne zyski za pośrednictwem największej zdecentralizowanej giełdy Uniswap.

Bloomberg twierdzi, że cena Bitcoina będzie rosła niezależnie od wyniku wyborów. Stwierdza również, że jeśli BTC będzie nadal rósł podczas następnej kadencji prezydenckiej – w tempie nawet o połowę mniejszym niż w latach 2016-2020 – to do 2024 roku osiągnie poziom 80 000 dolarów:

„Pozornie nie do zatrzymania trendy w zadłużeniu USA w stosunku do PKB, luzowanie ilościowe (QE) i rosnący hashrate Bitcoina wskazują na to, że naszym zdaniem cena kryptowaluty będzie nadal rosnąć podczas następnej kadencji. Około połowa z 1400% wzrostu od czasu głosowania w 2016 roku sprawi, że cena BTC wzrośnie do 80 000 dolarów w 2024 roku”.

BTC powyżej 11k USD

Wczoraj Square ogłosił, że nabył Bitcoiny o wartości 50 milionów dolarów. To oznacza coraz większą adopcję tego aktywa przez sektor korporacyjny. Zaraz po ostatnich zakupach firmy Jacka Dorseya bitcoin zakończył konsolidację i przebił ponownie poziom 11 000 USD. W momencie pisania tego artykułu za jedną monetę BTC musimy zapłacić około 11 400 dolarów. Oznacza to niemal 8-procentowy wzrost w ciągu ostatnich czterech godzin.

 

 

Tagi
bitcoin Bloomberg DeFi Joe Biden USA wybory

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.