za

Blockchainowa platforma pozwalająca na inwestycję w tantiemy

2020-06-05
Wiadomości
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Luksemburski start-up ANote Music uruchomi platformę opartą o technologię blockchain, która pozwoli swoim użytkownikom na inwestowanie w tantiemy muzyczne.

Muzyczna platforma inwestycyjna ANote

28 lipca Luksemburski start-up ANote Music uruchomi platformę opartą na blockchainie, która pozwoli użytkownikom na inwestowanie w tantiemy muzyczne.

W ogłoszeniu z 4 czerwca, dyrektor generalny i współzałożyciel ANote Music Marzio Schena powiedział, że platforma ma na celu “wypełnienie luki pomiędzy przemysłem muzycznym a rynkami kapitałowymi”.

Platforma podobno ma pomóc artystom, wytwórniom płytowym, wydawcom i autorom tekstów piosenek uzyskać niezależność finansową, umożliwiając im dostęp do finansowania poprzez sprzedaż tantiem. Po dokonaniu inwestycji, kupujący otrzyma część praw autorskich i będzie mógł nimi handlować z innymi użytkownikami na platformie. Ceny będą uzależnione od podaży i popytu. Marzio Schena wyjaśnił:

“Naszym celem jest wyzwolenie ukrytej wartości w muzyce, zarówno dla inwestorów, jak i artystów, poprzez stworzenie platformy giełdowej dla inwestycji muzycznych. Cieszymy się, że możemy być pionierem alternatywnych inwestycji, rewolucjonizując jednocześnie tradycyjne systemy w przemyśle muzycznym”.

Dyrektor generalny ds. technologii ANote Music, Grégoire Mathonet, wyjaśnił, że firma zdecydowała się na zastosowanie technologii blockchain, aby zapewnić jej użytkownikom transparentność i ułatwić identyfikowanie. Powiedział on:

“Wszystkie nagrania są zapisywane w prywatnej sieci Ethereum oraz regularnie backportowane do głównej sieci Ethereum, która wykorzystuje Ethereum Plasma”.

Umowa z włoską wytwórnią Irma Records

Anote Music zawarła umowę z włoską wytwórnią Irma Records na wprowadzenie do platformy 200.000 euro w jej akcjach.

“Razem z Irma Records, wnosimy dojrzały i solidny kapitał inwestycyjny dla wczesnych użytkowników ANote Music. Jednocześnie stanowi to dobry punkt odniesienia do rodzaju muzyki, jakiej użytkownicy mogą się spodziewać na naszej platformie , gdy już ją oficjalnie uruchomimy”.

Irma Records została założona w Bolonii, we Włoszech, w 1988 roku. Mathonet dodał, że obecnie firma posiada biura w Japonii i Stanach Zjednoczonych. Pochwalił on również osiągnięcia wytwórni:

“Irma Records miała spójne i chronione przepływy tantiemów z nadzwyczaj stabilnym profilem opłat licencyjnych. Standardowe odchylenie wynosiło tylko 3,8% w ciągu ostatnich pięciu lat. W okresie od 2014 do 2019 r. z tytułu opłat licencyjnych za muzykę Irma Records wygenerowała średni roczny dochód w wysokości ponad 230 tys. euro”.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności