Blockchainowa firma chce zbudować krypto miasto na pustyni

2021-02-15 Wiadomości

Blockchainowy inkubator i firma inwestycyjna Blockchains LLC przyspiesza swoje plany budowy inteligentnego miasta na pustyni w Nevadzie. Kryptowalutowe miasto na […]

Blockchainowy inkubator i firma inwestycyjna Blockchains LLC przyspiesza swoje plany budowy inteligentnego miasta na pustyni w Nevadzie.

Kryptowalutowe miasto na pustyni

W wywiadzie dla Associated Press, który ukazał się w sobotę, dyrektor generalny Blockchains – Jeffrey Berns powiedział, że zwrócił się do stanu Nevada o pozwolenie na utworzenie lokalnego samorządu. Miałby on rządzić na powierzchni 67 000 akrów, które firma posiada w hrabstwie Storey. Jeśli jego petycja zostanie rozpatrzona pozytywnie, firma będzie mogła działać jako „strefa innowacji”. Spółka będzie mogła nakładać podatki i tworzyć sądy, a co więcej włączyć płatności w cyfrowej walucie oraz prowadzić rejestry na blockchainie.

Berns twierdził, że sposób, w jaki obecnie funkcjonuje rząd, nie jest idealny do tworzenia społeczności opartej na blockchainie, kryptowalutach i innych innowacyjnych technologiach. Przedstawił on kryptowalutowe miasto jako miejsce „w którym ludzie są skłonni po prostu zacząć od zera”.

Blockchains pierwotnie zakupił ziemię za 170 milionów dolarów w styczniu 2018 roku. W tym czasie Berns mówił, że krypto miasto będzie zawierało kampus, studio tworzenia treści, arenę e-sportową i nieruchomości mieszkalne. Chociaż dyrektor generalny powiedział, że ma nadzieję zbudować 15 000 domów w ciągu 75 lat, ich budowania nie jest obecnie dozwolona na większości gruntów firmy, pozornie ograniczając jej możliwości do tylko 3500 domów.

Jeśli ustawodawcy Nevady zaakceptują strefę innowacji, trzy osoby będą mogły potencjalnie „rządzić” prywatnymi nieruchomościami firm technologicznych o powierzchni ponad 50 000 akrów. To rozwiązanie mogłoby potencjalnie wpłynąć na fabrykę Tesli zlokalizowaną w tym samym hrabstwie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę wyraźną sympatię CEO Elona Muska do kryptowalut takich jak Bitcoin (BTC) i Dogecoin (DOGE). W tym obszerze swoje centrum realizacji zamówień posiada też Amazon.

Berns powiedział, że chce, aby Blockchains rozpocząć budowę krypto miasta już w przyszłym roku.

Krypto miasto buduje też Akon

Jak informowaliśmy już wielokrotnie na łamach Bitcoin.pl, kryptowalutowe miasto buduje też znany piosenkarz Akon. Miasto zostanie podzielone na siedem głównych dzielnic – biurową i mieszkaniową, dzielnice afrykańskiej wioski, bezpieczeństwa i zdrowia, rozrywki, technologii, edukacji oraz dzielnicę Senewood. Akon twierdzi, że zależy mu również na stworzeniu franczyzy projektu w innych krajach i na innych kontynentach.

Tagi
Blockchain kryptowaluty technologia

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.