fbpx

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Telegramie

Blockchain

Blockchain wciąż jest jako technologia daleki od dojrzałości – uważa chiński ekspert

Reading Time: 2 minutes Blockchain wciąż jest jako technologia daleki od dojrzałości, twierdzi były chiński minister ds. IT. Blockchain w oczach chińskiego eksperta Wu Zhongze, były wiceminister nauki i […]

Reading Time: 2 minutes

Blockchain wciąż jest jako technologia daleki od dojrzałości, twierdzi były chiński minister ds. IT.

Blockchain w oczach chińskiego eksperta

blockchain technologiaWu Zhongze, były wiceminister nauki i technologii Chin oraz znany ekspert w dziedzinie ekonomii cyfrowej, uważa, że ​​technologia blockchain jest wciąż dość młoda i niedojrzała.

W wywiadzie dla The Paper były minister IT Państwa Środka stwierdził również, że pod względem rozwoju ekosystemów opartych na blockchainie nadal „nie ma dużej różnicy między pozycją Chin a wiodącymi gospodarkami, takimi jak Stany Zjednoczone i Europa”.

Wu zauważył jednak, że Chiny poprawiły się w wielu sektorach, które są niezbędne do rozwoju technologii blockchain, w tym w produkcji sprzętu, cyfrowych platformach i usługach dot. bezpieczeństwa, a także inwestycjach branżowych i rozwoju na polu finansowym.

„Wraz z innowacyjnym rozwojem technologii i przemysłu blockchaina, jego zastosowanie nabiera tempa, a skala branży nadal rośnie. Oczekuje się, że ta dziedzina stanie się nowym punktem wzrostu gospodarczego w przyszłości”

– dodał.

Nowe technologie

W kwestii tego, co nazwał „szybkim rozwojem” chińskiej infrastruktury blockchaina, były minister stwierdził, że technologia rozproszona przyniesie nowe możliwości integracji i rozwoju nowych technologii, takich jak 5G, sztuczna inteligencja, centra danych i „przemysłowy” Internet.

Niedawny raport Securities Daily wyjaśnił, w jaki sposób chińskie spółki notowane na giełdzie wydają miliony USD. Okazało się, że przeznaczyły one środki głównie na badania i rozwój technologii blockchain.

W badaniu przebadano 23 firmy w Chinach, które rozpoczęły różne współpracę na polu blockchaina już w 2016 roku. Dane wskazują, że firmy przeznaczają na takie cele – tj. rozwój tej technologii – średnio 20 proc. swoich rocznych przychodów. Większość tych środków jest przeznaczona na dalsze rozwiązania rządowe.

Wiadomo, że w Chinach nowe technologie pomagają np. w branży turystycznej. Jak informowaliśmy, aż 17 milionów chińskich turystów korzysta z blockchaina. Chodzi o to, że chińskie konsorcjum non-profit FISCO BCOS informuje, że dokumentacja zdrowotna oparta na łańcuchu bloków umożliwia obywatelom Chin na swobodną działalność turystyczną pomiędzy częścią kontynentalną kraju a regionem Makau.

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.