blockchain usa

Blockchain pomoże w rozwoju 5G

Blockchain

Jiang Wei, przewodniczący China Telecom Blockchain i Digital Economy Joint Laboratory, wyjaśnił w wywiadzie opublikowanym na chińskim portalu informacyjnym Cebnet, że technologia blockchain może zostać użyta, by poprawić sieć komórkową 5G.

Blockchain a 5G

blockchain 5gWedług szacunków China Telecom z 2019 r., oczekuje się, że z chińskich usług związanych z 5G będzie korzystało około 170 milionów abonentów i to już do końca 2020 r. Wei powiedział, że China Telecom oczekuje, że blockchain odegra kluczową rolę w zarządzaniu, bezpiecznej interakcji i wydajnej współpracy między wieloma uczestnicy sieci i urządzeń. Stwierdził, że “blockchain pod kątem 5G wprowadzi kapitał społeczny w krajobraz tej nowej technologii.”

China Telecom eksperymentuje również z blockchainem w celu ulepszenia międzynarodowych usług roamingowych. Uważa, że łańcuch bloków może wyeliminować potrzeby stron trzecich. Jeśli ma rację, może to sprawić, że powiązane usługi będą bardziej płynne i wygodne.

Przeszkody

Zanim będziemy mogli zobaczyć efektywną integrację technologii blockchain i 5G, dostrzeżemy wiele problemów, które należy rozwiązać za pomocą właśnie technologii blockchain – powiedział Wei. – Spośród nich najważniejsze są kwestie dot. legalności i bezpieczeństwa inteligentnych umów – dodał.

„Ponadto, z punktu widzenia projektowania, inteligentnych umów nie można naprawić ani uaktualnić. Dlatego inteligentne kontrakty 5G muszą opracować znormalizowane rozwiązania w zakresie poprawek i aktualizacji”

– dopowiedział.

Jak dodał, z drugiej strony skalowalność i interoperacyjność to dwie przeszkody utrudniające integrację tych dwóch technologii. Jak twierdzi Wei, dzięki odpowiedniej współpracy i eksperymentom ze strony globalnych instytutów naukowych, nadal możemy zintegrować jednak obie technologie. Prowadząc tym samym do powstania lepszych usług komunikacyjnych na całym świecie.

W sierpniu 2019 r. media poinformowały, że China Telecom opublikowało białą księgę wyjaśniającą ich pomysł dot. telefonów, które korzystałyby z “blockchain 5G”.

Warto podkreślić, że dziś Chiny okazują się krajem, który bardzo mocno inwestuje w blockchaina i stara się zostać liderem pod tym kątem. Nawet prezydent Państwa Środka Xi Jinping oficjalnie przyznał, że wspiera rozwój łańcucha bloków w ramach programu modernizacji Chin.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
5G Blockchain blockchain 5g

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.