za

Bitwise Asset Management uważa, że przed nami przełomowy halving

bitcoin halving party

Bitwise Asset Management podało, że „bitcoin znajduje się w fazie hossy”, a nadchodzący halving będzie „najbardziej wpływowy, jaki widzieliśmy”.

Bitwise podało byczą prognozę

W notatce dla specjalistów ds. inwestycji Matt Hougan, dyrektor IT Bitwise, zauważył, że w krótkiej perspektywie „wydaje się, że bitcoin spadnie w wyniku niewielkich zmian nastrojów”. Podkreślił jednak, że patrząc na kurs długoterminowo jesteśmy w fazie hossy.

Styczniowe uruchomienie spotowych funduszy ETF na bitcoiny po raz pierwszy w historii w znaczący sposób otworzyło rynek kryptowalut dla profesjonalistów inwestycyjnych

– wyjaśnił.

Ci inwestorzy kontrolują dziesiątki bilionów USD – na całym świecie najlepsze szacunki to ponad 100 bilionów USD – i dopiero zaczynają przenosić się na rynek kryptowalut. To proces, który zajmie lata, a nie miesiące

– dodał.

Dalej snuł swoją wizję:

Wyobraźcie sobie, że globalni zarządzający majątkiem zainwestują średnio zaledwie 1% swoich portfeli w bitcoiny… (…) Alokacja w wysokości 1% dla wszystkich oznaczałaby wpływy na ten rynek o wartości około 1 biliona USD.

Hunter Horsley, współzałożyciel i dyrektor generalny Bitwise Asset Management, wyjaśnił zaś w tym tygodniu na platformie mediów społecznościowych X, dlaczego jego zdaniem nadchodzący halving bitcoina będzie przełomowy.

Halving bitcoina w kwietniu 2024 r. może mieć największy wpływ, jaki widzieliśmy. Dlaczego?

– zapytał.

Jak dodał, ostatni halving bitcoina w 2020 roku doprowadził do redukcji podaży w USD na poziomie ok. 9 milionów USD dziennie i ok. 3 miliardów USD rocznie. Z kolei najbliższy podział nagrody dla górników będzie ok. 3 razy większy w przeliczeniu na dolary: ok. 32 mln USD dziennie i ok. 11 miliardów USD rocznie.

Znacznie większa redukcja sprzedaży naturalnej, przy jednoczesnym rosnącym popycie

– spuentował.

Kurs bitcoina

Przez ostatnie godziny kurs bitcoina wzrósł. 1 BTC kosztuje dziś 70 300 USD, co oznacza skok o 9% w skali 7 dni i o 0,4% od wczoraj. Na rynku panuje chciwość.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności