za
BitStash

BitStash – Nowy sprzętowy portfel bitcoin od wilków z Wall Street

European Halving Party 2024

 

 

Firma eCoinConcepts w dniu wczorajszym zaprezentowała światu swój najnowszy produkt portfela bitcoin, mającego stanowić jedno z najnowocześniejszych tego typu rozwiązań dostępnych obecnie na rynku.

 

BitStash to portfel typu sprzętowego. Niewielkich rozmiarów urządzenie ma zaoferować nam trzy rodzaje przechowywania środków:

 

  • portfel mobilny, dzięki możliwości przenoszenia określonej ilości środków na przenośne urządzenia wyposażone w mobilną wersję portfela BitStash
  • tradycyjny portfel, do codziennego użytku
  • tzw. zimny portfel, zapewniający maksymalne bezpieczeństwo, przeznaczony do przechowywania większych sum bitcoinów.

 

Rozwiązania zastosowane w portfelu BitStash mają dodatkowo zapewnić jego użytkownikom przejrzysty interfejs portfela i jego intuicyjną obsługę.

 

 

{youtube}L_CLTL00xU8{/youtube}

 

 

BitStash to dziecko dwójki weteranów z Wall Street, Steve’a Swansona i Trevora Murphiego.

 

Trevor Murphy, dyrektor ds. technologii:

 

To co udało nam się stworzyć to nowe, łatwe w obsłudze, uniwersalne rozwiązanie, zakładające absolutny brak obecności strony trzeciej i oferujące rządowej klasy systemy przeciwwłamaniowe, jak np. system samodestrukcji układów elektrycznych w przypadku nieautoryzowanej manipulacji przy urządzeniu. Daje to w efekcie naszym klientom najwyższej jakości rozwiązanie do przechowywania i wydawania ich bitcoinów.

 

BitStash to portfel typu HD, a więc wykorzystujący deterministyczne generowanie adresów. Wszystkie adresy odbiorcze generowane są z jednej bazowej wartości klucza tzw. ‘seed value’, dzięki czemu raz wykonana kopia zapasowa portfela chroni (np. w przypadku uszkodzenia lub zgubienia portfela) zarówno aktualnie używane w nim adresy (i zgromadzone w nich środki) jak i wszystkie te, które w przyszłości wygenerujemy przy jego pomocy.

 

Trevor Murphy:

 

Istniejące obecnie najlepsze rozwiązania dotyczące Bitcoina są zbyt skomplikowane dla adopcji na masową skalę, zaś rozwiązania portfeli typu online niosą ze sobą zbyt wiele zagrożeń [związanych z bezpieczeństwem środków].

 

Na pytanie o podobieństwo BitStash do innego portfela mogącego kojarzyć się z produktem eCoinConcepts, Trezora, Murphy odpowiada:

 

Trezor to tylko jeden poziom magazynowania [Bitcoinów]. BitStash posiada trzy poziomy magazynowania typu deterministycznego (BIP32) dostępnych poprzez dodatkowo zabezpieczony kanał Bluetooth na urządzeniach mobilnych lub stacjonarnych. Jest tam portfel mobilny, którego klucze przechowywane są na przenośnym urządzeniu, do użytku z wykorzystaniem niewielkich sum. Domowy portfel, którego klucze znajdują się wewnątrz BitStash (najbardziej wspólna cecha z Trezorem), ale który jest dostępny z poziomu wszystkich autoryzowanych mobilnych i stacjonarnych urządzeń. Jest także poziom prawdziwego zimnego portfela, znajdującego się jedynie wewnątrz szyfrowanych według specyfikacji LUKS pamięci USB, które z reguły powinny znajdować się w twoim sejfie, i które muszą zostać podłączone do urządzenia portfela BitStash w celu uzyskania dostępu do znajdujących się na nich środków.

 

Jak dowiadujemy się od twórców portfela, firma zakończyła pracę nad wszystkimi elementami prototypu i znajduje się obecnie na etapie poszukiwania środków sponsorskich do uruchomienia produkcji na szerszą skalę. Innym sposobem zgromadzenia potrzebnych środków ma być także dostępna już opcja zamówienia portfela w przedsprzedaży.

 

Produkt dostępny jest w trzech wersjach: BitStash, BitStash Ultra i BitStash FIPS. W zależności od zamówionej przez nas wersji, portfel tego typu kosztować nas będzie od 199 do 499 dolarów. Dla klientów składających zamówienia w trybie przedsprzedaży przewidziano atrakcyjne zniżki.

 

Oprócz innych metod, firma akceptuje oczywiście płatności w Bitcoinach.

 

 

 Portal bitcoin.pl nie wyraża zgody na przedruk tego artykułu.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności