Bitcoin

BitPay Send umożliwi płatności za pomocą kryptowalut na całym świecie… bez posiadania kryptowalut

Nowa usługa BitPay Send umożliwia firmom dokonywanie płatności za pomocą kryptowalut na całym świecie bez konieczności samodzielnego posiadania cyfrowych walut. […]

Data publikacji: 13 listopada 2020

bitbay

Nowa usługa BitPay Send umożliwia firmom dokonywanie płatności za pomocą kryptowalut na całym świecie bez konieczności samodzielnego posiadania cyfrowych walut.

BitPay Send

bitpay sendDostawca usług dot. płatności z rynku kryptowalut, BitPay, uruchomił teraz BitPay Send, nową platformę do masowych płatności dla firm, opartą na blockchainie.

BitPay Send pozwala organizacjom, które nie chcą samodzielnie obsługiwać lub posiadać kryptowalut, na masowe przetwarzanie płatności w tychże. Chodzi o realizację płatności dla kontrahentów lub podmiotów pokroju stowarzyszeń czy przetwarzanie transakcji typu cashback i programów nagród dla klientów. Usługa działa w 225 krajach.

BitPay twierdzi, że platforma skraca czas przetwarzania płatności z dni do dosłownie minut.

Usługa została już przyjęta przez platformę reklamową AdGate Media w celu płacenia afiliantom na całym świecie. Prezes AdGate, Dan Sapozhnikov, wyjaśnił, że wiele podmiotów stowarzyszonych z jego firmą znajduje się poza Ameryką Północną i Europą, gdzie dostęp do kont bankowych może być utrudniony. Stąd chcą one „płacić w Bitcoinach”. Powiedział jednak, że firma „nie chciała kupować i trzymać kryptowalut”.

„Dzięki BitPay Send jesteśmy w stanie uzyskać płatność od naszych partnerów w ciągu kilku minut, a nie dni”

– dodał.

Prezes BitPay Stephen Pair powiedział zaś, że łatwość generowania transakcji za pośrednictwem kryptowalut jest dużą zaletą dla wielu firm:

„Tradycyjne międzynarodowe metody płatności są uciążliwe, kosztowne i powolne. Dzięki BitPay Send firmy mogą dokonywać masowych wypłat bez konieczności kupowania, posiadania lub zarządzania kryptowalutami, a ich odbiorcy otrzymują płatności szybciej i po niższych kosztach.”

BitPay

BitPay to amerykańska firma, która rozpoczęła działalność jeszcze w 2011 roku, czyli w czasie, gdy rynek Bitcoina dopiero się rodził. W 2020 roku przetwarzała prawie 100 000 transakcji miesięcznie, z czego większość odbywała się w Bitcoinach (BTC). Firma jest wspierana przez wiele firm inwestycyjnych, w tym Founders Fund, Virgin Group, Index Ventures i Aquiline Technology Growth.

Rok temu firma wzbudziła jednak pewne kontrowersje. BitPay odmówił bowiem transferowania płatności w BTC w formie darowizn dla Hongkongu Free Press (HKFP), organizacji wolnościowej w Hongkongu.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion