BitFlyer tworzy opartą o blockchain aplikację do głosowania

Wiadomości blockchain turystyka

Japoński oddział firmy BitFlyer Holdings zajmujący się technologią blockchain stworzył nową aplikację, która służy do głosowania podczas wirtualnych spotkań akcjonariuszy. […]

bitbay zonda

Japoński oddział firmy BitFlyer Holdings zajmujący się technologią blockchain stworzył nową aplikację, która służy do głosowania podczas wirtualnych spotkań akcjonariuszy.

bVote – wirtualne głosowanie akcjonariuszy

Zgodnie z zapowiedzią spółki bitFlyer Blockchain, nowa aplikacja – nazwana bVote – ma na celu umożliwienie japońskim korporacjom prowadzenia walnych zgromadzeń akcjonariuszy bez konieczności ich fizycznej obecności.

Jak twierdzi bitFlyer, aplikacja będzie zapobiegać oszustwom i manipulacji podczas głosowania oraz wymagać od użytkowników zeskanowania ich karty „My Number” (podobnej do numeru Social Security Number w Stanach Zjednoczonych) w celu identyfikacji.

Firma wypróbuje stworzoną przez siebie technologię na swoim własnym zgromadzeniu akcjonariuszy w dniu 26 czerwca.

Użycie blockchaina do zapobiegania manipulacji podczas głosowania

Według Yuzo Kano, dyrektora generalnego BitFlyer Blockchain, bez zastosowania technologii Blockchain, nie jest możliwe zorganizowanie rzetelnego i sprawiedliwego wirtualnego zgromadzenia akcjonariuszy.

Kano powiedział, że udziałowcy muszą mieć możliwość głosowania przy jednoczesnym zapewnieniu, że „nie dochodzi do manipulacji głosami i procesem ich agregacji”.

Sprawiedliwe zgromadzenie wymaga również możliwości zagwarantowania, że formularze pełnomocnictwa nie są manipulowane w sposób ogólny lub przez osobę trzecią.

„Nie ma możliwości zmienić zapisów na blockchainie i wszyscy zainteresowani mogą je w każdej chwili sprawdzić. Dzięki sieci blockchain, można również zobaczyć, w jaki sposób formularze pełnomocnictwa były wykonywane w przeszłości. Ponieważ za każdym razem używane są te same podpisy elektroniczne, jeśli ktoś użyje nowego, stanie się to oczywiste”.

– powiedział dyrektor generalny BitFlyer

Jeśli chodzi o przejrzystość procesu głosowania, Kano powiedział: „ponieważ wszystkie wyniki głosowania są zapisywane, zawsze możemy wrócić i sprawdzić je później, jeśli dojdzie do manipulacji”.

Firma nie otrzymała jeszcze żadnych konkretnych zapytań dotyczących bVote, ale Kano spodziewa się, że popyt na aplikację będzie rósł wraz ze zmianą stylu życia ludzi oraz coraz szerszą adopcją pracy zdalnej.

8 czerwca, Coincheck, japoński rywal BitFlyer ogłosił, że również rozważa świadczenie podobnych usług dla korporacji. Coincheck, podobnie jak BitFlyer ma zamiar wykorzystać technologię blockchain, aby zmniejszyć ryzyko manipulacji głosów. Szczegóły dotyczące projektu nie zostały jednak jeszcze ujawnione.

Tagi
BitFlyer bvote głosowanie blockchain

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.