za
Bitcoin-Conference-Prague-2015

Bitcoinowa Konferencja w Pradze już 14 maja

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

 

Już w tym miesiącu bitcoinowa konferencja, znana pod szyldem Bitcoin Conference, jedno z pierwszych, regularnych wydarzeń tego typu w Europie wschodniej, zawita również do środkowej części naszego kontynentu, a mianowicie do czeskiej Pragi.

 

Bitcoin Conference Prague zaplanowano na 14 maja. Jak zapewniają organizatorzy wydarzenia, do Pragi tego dnia zawitać ma wielu wyróżniających się przedstawicieli branży, ekspertów technologii, ale również ekonomistów, prawników czy zainteresowanych biznesmenów.

 

Nie obejdzie się również bez polskiego udziału w tym wydarzeniu. Na liście osób mających wziąć udział w konferencji odnajdziemy nazwiska między innymi: Mariusza Sperczyńskiego (dyrektora zarządzającego giełdy BitMarket.pl) czy też Macieja Ziółkowskiego (do niedawna dyrektora nieistniejącej już Ambasady Bitcoin, obecnie autora bloga Satoshi.pl).

 

Tematy dyskusji podejmowane w trakcie konferencji mają obejmować między innymi: analizę perspektyw Bitcoina na ten rok jak również przyszłe perspektywy technologii łańcucha bloków.

 

Nie zabraknąć ma również tematów dotyczących obecnych jak i przyszłych inwestycji w ekosystem Bitcoina, jak i rozmów skupiających się na tworzącej się powoli wokół niego strukturze regulacyjnej.

 

Jednym z poruszanych zagadnień ma być również analiza obecnej sytuacji jak i potencjału dalszego rozwoju kryptowalutowej branży hazardowej.

 

W zeszłym roku Bitcoin Conference gościło w takich miastach jak: Moskwa, Petersburg czy Kijów. Jak dowiadujemy się od organizatora konferencji, firmy Smile Expo, tegoroczny wybór Pragi związany jest między innymi z pogarszającą się sytuacją kryptowalut w Rosji – w tym z niedawnymi wydarzeniami dotyczącymi blokowania przez tamtejsze władze rosyjskojęzycznych portali internetowych związanych kryptowalutami – i będącym konsekwencją działań tego typu, odpływem bitcoinowych biznesów z tego właśnie kraju.

 

Dodatkowo, jak zapewniają organizatorzy, Bitcoin Conference Prague ma być próbą rozszerzenia promocji kryptowalut również na region centralnej Europy, która w ich mniemaniu stanowi bardzo atrakcyjny grunt dla tego typu inwestycji i kierunku rozwoju technologicznego.

 

Praskie wydarzenie podzielone ma być zarówno na część konferencyjną jak i wystawową, na której odnajdziemy stoiska znanych już firm z branży jak i nowo powstających startupów.

 

Bilety na wydarzenie wahają się od 20 euro – jeśli jesteśmy zainteresowani wzięciem udziału jedynie w części Expo, do 200 euro – jeśli nasz udział obejmować ma również właściwą konferencję.

 

{youtube}v=fBnn8TMDnPw{/youtube}

 

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości ze stron bitcoin.pl wymaga uprzedniej zgody portalu.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności