za
bitcoin spadki

Bitcoin za 4500 USD. Rynek stracił 30% w ciągu 7 dni. Co dalej?

2018-11-20
Wiadomości
Binance Launchpool

Rynek kryptowalut w ciągu kilku minionych miesięcy był wyjątkowo stabilny. Mieliśmy nawet moment, kiedy zmienność była najniższa od kilkunastu miesięcy. Ostatni tydzień wprowadził jednak dużo emocji, a giełdy zdominował czerwony kolor. Bitcoin stracił ok. 30% swojej wartości w stosunku do USD.

 

Rynek kryptowalut w minionych miesiącach zaskakiwał swoją stabilnością. Mieliśmy nawet moment, kiedy zmienność była najniższa od kilkunastu miesięcy. Ostatni tydzień wprowadził jednak dużo emocji, a giełdy zdominował czerwony kolor. Bitcoin stracił ok. 30% swojej wartości w stosunku do USD.

 

Inne kryptowaluty poszły w ślad za liderem, w wielu przypadkach notując jeszcze większe straty. Kapitalizacja rynku z ok. 210 mld USD spadła do 146 mld USD. Czy czekają nas dalsze spadki? A może to już czas na zakupy? 

 

Kiedy Bitcoin osiągnął wartość 5000 USD, mogło się wydawać, że czarny piątek w branży krypowalut przyszedł znacznie wcześniej. Była to najniższa wartość od 13 miesięcy, więc mogło się wydawać, że to dobry czas na zakupy. Okazało się jednak, że dzień później BTC przyniósł nam jeszcze większą promocję, spadając poniżej 4500 USD. 

 

Bitcoin 4500 USD.jpg

Pojawiają się głosy, że jedną z możliwych przyczyn tak dużych spadków jest ujawniona ostatnio informacja o utworzeniu w Szwajcarii funduszy ETP dla rynku kryptowalut. The Amun Crypto ETP to pierwszy na świecie tego typu produkt. Jego indeks został skonstruowany tak, aby odwzorowywać ruchy kursów 5 wiodących kryptowalut, w tym Bitcoina, Ripple, Ethereum, Bitcoin Casha oraz Litecoina. 

Informacja sama w sobie pozytywna, mogła być impulsem dla inwestorów, dysponujących dużym kapitałem, aby spowodować jeszcze większe spadki i wykorzystać je jako okazję do zakupów przed prawdopodobnymi wzrostami. Ostatnie godziny pokazują, że spadki ustały, a możemy zauważyć nawet tymczasową tendencję wzrostową.

Czy to już czas na zakupy? Tu zalecamy ostrożność, ponieważ może być to tzw. “bull trap”, po którym zobaczymy jeszcze większą promocję. W USA czarny piątek traktowany jest jak święto narodowe, więc do tego czasu, mniej cierpliwi inwestorzy mogą kontynuować sprzedaż BTC, aby wybrać się na zakupy. Jednak jeśli ktoś był w stanie zapłacić za Bitcoina 20 000 USD w grudniu 2017, czy np. 6300 USD tydzień temu, to aktualna cena jest jak najbardziej korzystna. Osobom, które wierzą w Bitcoina, przypominamy zasadę, która mówi, aby kupować wtedy, kiedy “leje się krew”.

Przyglądając się kursowi z końca 2015, 2016 oraz 2017 roku, możemy zauważyć, że grudzień przynosił znaczne wzrosty. Czy historia się powtórzy i będzie tak również w tym roku? Czas pokaże. Pamiętajmy natomiast, że spadki nigdy nie trwają wiecznie. Seria pozytywnych informacji, z którymi mieliśmy do czynienia w minionych miesiącach musi w końcu zaprocentować.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 090,84 USD-2,67%
Ethereum logo
EthereumETH
3840,79 USD-2,20%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
600,44 USD-1,45%
Solana logo
SolanaSOL
167,43 USD-1,86%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3840,55 USD-2,23%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,06%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-1,60%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,47 USD0,73%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,16 USD-3,55%