Inwestycje bitcoinowe w Europie

2015-03-03 Biznes

  Z miesiąca na miesiąc w biznesy związane z ekosystemem bitcoin inwestowane są coraz większe pieniądze. Wydaje się, że bitcoin […]

 

Z miesiąca na miesiąc w biznesy związane z ekosystemem bitcoin inwestowane są coraz większe pieniądze. Wydaje się, że bitcoin powoli przestaje być tylko narzędziem spekulacyjnym, ukazując bogaty wachlarz swoich zastosowań. W bitcoinowe startupy zainwestowano już setki milionów dolarów na całym świecie. Zobaczmy jak na tym tle wypada Europa.

 

Nie zważając na wykres kursu, inwestorzy ochoczo inwestują swój kapitał w nowe pomysły związane z kryptowalutą. Rok 2014 był pod tym względem wyjątkowo godny uwagi, pomimo iż to właśnie wtedy cena bitcoina przeżywała swój najtrudniejszy okres.

 

Pod względem inwestycji, obecny rok nie zapowiada się gorzej – świadczyć o tym może chociażby rekordowa suma 75 milionów dolarów zainwestowana niedawno w procesor płatności i portfel bitcoin, Coinbase.

 

Zobaczmy jak prezentuje się suma wszystkich (poważniejszych) inwestycji w firmy związane z technologią bitcoin i łańcucha bloków począwszy od 2012 roku z uwzględnieniem podziału geograficznego (dane pochodzą z serwisu tech.eu):

 

btc-euro-stat-1

 Wykresy pochodzą z serwisu tech.eu

 

Jak widzimy powyżej, przynajmniej z tej perspektywy, różnica pomiędzy naszym kontynentem, a Ameryką Północną jest nadal olbrzymia. Pomimo tego, Europa jest w tym zestawieniu trzecim regionem, zaraz po Azji.

 

Ta sama statystyka z perspektywy wolumenu inwestycyjnego prezentuje się dla nas jednak z goła inaczej:

 

btc-euro-stat-2

 

Europejski wolumen inwestycyjny w bitcoinowe startupy daje nam na obecną chwilę niezagrożone drugie miejsce w zestawieniu z pokaźną przewagą nad kontynentem azjatyckim oraz średnią wartość pojedynczej inwestycji na poziomie około 6 milionów dolarów.

 

Tak prezentowała się ilość tego typu inwestycji z podziałem na regiony w poszczególnych latach:

 

btc-euro-stat-3

 

Jak widzimy, także i pod tym względem Europa już na początku roku wyraźnie przoduje nad Azją, Ameryką Łacińską czy regionem Środkowego Wschodu. Prymat nadal wiedzie Ameryka Północna.

 

W jakiego zaś typu produkty i usługi związane z bitcoinem najczęściej i najchętniej kierowany jest kapitał inwestycyjny?

 

btc-euro-stat-4

 

Najwięcej nadziei biznes wiąże obecnie z wydobyciem kryptowaluty. Na drugim i trzecim miejscu w tym zestawieniu znalazły się inwestycje w przedsięwzięcia związane z portfelami i giełdami bitcoin.

 

Wnioski? Europa, przynajmniej na obecną chwilę, nie wybija się jako główna siła napędzająca rozwój technologii Bitcoin – rolę tę pełni niezaprzeczalnie kontynent północnoamerykański, a konkretnie Stany Zjednoczone. Trendy, które możemy jednak zaobserwować wskazują nam jednak na dynamicznie rosnące zainteresowanie Bitcoinem także i w tym regionie. Miejmy zatem nadzieję, że najbliższe miesiące i lata przyniosą nam znacznie więcej znaczących i owocnych inwestycji, także w tej przestrzeni.

 

 

Źródło zestawień: coindesk.com, tech.eu

Wykresy: tech.eu

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości ze stron bitcoin.pl wymaga uprzedniej zgody portalu.

 

Tagi
bitcoin biznes Blockchain Europa firmy inwestycje kapitał kryptowaluty łańcuch bloków statystyki

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.