za
kurs bitcoina rezerwa

Bitcoin w Unicode jako emotikon – wystartuje petycja w tej kwestii

2019-12-25
Bitcoin
1,5% dla maluszka

Anonimowa osoba wystosowała petycję, której celem jest to, by konsorcjum Unicode, oficjalny organ zarządzający symbolami na świecie, dodało znak cyfrowej waluty Bitcoin do listy symboli walut jako emotikon. Chociaż petycja jeszcze nie wystartowała, wielu członków społeczności kryptowalut twierdzi, że może ona prowadzić do pozytywnej debaty na ten temat.

Pomimo kapitalizacji rynkowej wynoszącej 195 miliardów dolarów rynek kryptowalut wciąż jest niszowy. Aby zagrać w wyższych ligach konieczna jest szersza adopcja.

Bitcoin w Unicode

Podczas gdy wiele firm ciężko pracuje, próbując rozwiązać problem adopcji kryptowalut (głównie pod kątem poprawy skalowalności sieci), niektórzy uważają, że rozmowa na temat obecności symbolu Bitcoina w Unicode jako emotikon mogłaby wiele pomóc w tej kwestii.

Anonimowa osoba wymyśliła więc petycję na Change.org, której celem jest umieszczenie symbolu BTC w Unicode.

Wielu członków społeczności kryptowalut pochwaliło ten pomysł, mówiąc, że obecnie ₿ jest zbyt niszowe.

Emoji nie rozwiąże problemów Bitcoina, ale to dobry początek

„Istnieje duża różnica między wstawieniem znaku z kodami alt a wybraniem emoji”, napisał jeden z userów Reddita.

bitcoinInną ważną kwestią, o której należy wspomnieć, jest fakt, że tzw. emoji nie są ograniczone tylko do wiadomości tekstowych. Możliwość dodania emoji największej na świecie kryptowaluty do platform takich jak Twitter, Facebook i Instagram może zapewnić całej branży większą legitymację. Podobnie powszechne stosowanie emotikonu w aplikacjach do przesyłania wiadomości, takich jak WhatsApp, Telegram, Facebook Messenger i Viber, może również pomóc w rozpowszechnianiu informacji o Bitcoinie.

Tak było w przypadku szeregu innych emoji, które zostały zatwierdzone w 2019 r. Na początku tego roku konsorcjum Unicode zatwierdziło kilka nowych symboli skupiających się na „ludzkiej reprezentacji”, mających na celu usunięcie piętna u osób niepełnosprawnych.

Ponieważ żadna z tych emoji nie poprawiła faktycznie sytuacji osób żyjących z niepełnosprawnością, emoji Bitcoina nie uczynią z niego waluty od razu akceptowanej na całym świecie. Może to jednak potencjalnie poprawić rozpoznawalność symbolu i sprawić, że przeciętni użytkownicy internetu przestaną obawiać się cyfrowych walut.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności