Wiadomości

Bitcoin po 50 000 USD za rok – twierdzi Tone Vays

Choć obecnie na wykresie najsłynniejszej kryptowaluty świata widzimy niewielką korektę, nadal słychać głosy mówiące o tym, że zmierzamy nie tylko […]

Data publikacji: 23 sierpnia 2020

bitbay

Choć obecnie na wykresie najsłynniejszej kryptowaluty świata widzimy niewielką korektę, nadal słychać głosy mówiące o tym, że zmierzamy nie tylko w kierunku 20 000 USD, ale nawet przebijemy ten poziom i zdobędziemy nowe ATH w 2021 r. W najnowszym odcinku Trading the Markets, Tone Vays twierdzi, że Bitcoin idzie w kierunku 50 000 USD. Wymienia szereg elementów, które mogą napędzać hossę.

Bitcoin po 50 000 USD w 2021 r.

„Myślę, że największym czynnikiem [prowzrostowym] była kapitulacja w marcu… Wielki krach był tym, na co czekałem w tym roku, aby w końcu zresetować Bitcoina…”

– twierdzi Vays.

„W tej chwili rząd drukuje pieniądze dla wszystkich, ponieważ nie chce zamieszek, ale potem władza zostanie bankrutem i będzie opodatkowywać ludzi, aby miasta mogły dalej funkcjonować”

– prognozuje.

Vays wierzy, że w efekcie tego wszystkiego BTC wzrośnie do 50 000 USD w przyszłym roku.

„Cokolwiek innego byle nie fiaty”

bitcoin Od czasu wielkiego krachu w marcu, Bitcoin zyskał zaś ponad 140 proc., osiągając najniższy poziom w tym roku nieco poniżej 4 000 USD, a następnie dobijając do 12 000 USD. Vays twierdzi, że inwestorzy mają teraz ogromny apetyt na aktywa obarczone ryzykiem, niezależnie od tego, czy są to Bitcoiny, kruszce czy akcje S&P 500, ponieważ „cokolwiek innego niż papier rządowy” wygląda dość atrakcyjnie pod kątem inwestycji. Oczywiście to efekt tego, że Stany Zjednoczone drukują pieniądze na niespotykaną dotąd skalę.

Vays twierdzi też, że klasyfikuje Bitcoina jako bezpieczne aktywo (safe haven) i twierdzi, że inwestycja 250 milionów dolarów w BTC dokonana przez dostawcę rozwiązań technologicznych MicroStrategy była najlepszym sposobem wykorzystania kapitału przez firmę, biorąc pod uwagę obecny klimat makroekonomiczny.

Aktualny kurs kryptowalut możecie zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Pewnym i bezpiecznym miejscem, w którym możecie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, jest m.in. polska giełda kryptowalut Coinquista. Jeśli nie macie jeszcze założonego konta na Coinquista, z tego artykułu dowiecie się jak można je szybko i sprawnie utworzyć: LINK.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion