Jak wydawać i przekazywać Bitcoiny na Święta?

Bitcoin

Nadchodzi sezon rozdawania, a wielu zwolenników Bitcoina wyda w tym roku część swoich monet na prezenty dla rodziny i przyjaciół. […]

Nadchodzi sezon rozdawania, a wielu zwolenników Bitcoina wyda w tym roku część swoich monet na prezenty dla rodziny i przyjaciół. Zbliżając się do świąt, przyjrzymy się niektórym ze sposobów, z jakich posiadacze BTC mogą skorzystać by wydać elektroniczną gotówkę.

Mnóstwo miejsc do wydania bitcoinów w tym sezonie świątecznym

Ta pora roku znana jest przede wszystkim jako okres dawania, nasycony duchem dobroci. Wiele osób obdarowuje rodzinę i przyjaciół podczas świąt, a coraz więcej za upominki płaci w BTC. Obecnie wiele witryn internetowych pozwala na dokonania zakupów za pomocą kryptowalut.

Greenpages.cash ma ponad 930 różnych ofert dla osób, które chcą wydać swoje aktywa kryptograficzne. Witryna ta śledzi sprzedawców kart podarunkowych, dostawców Openbazaar, produktów znalezionych na Tor i Forrze oraz sklepy fizyczne, które akceptują płatności BTC. Fani BTC mogą znaleźć tu karty Pokemon, bony podarunkowe do restauracji, naklejki, komputery, ubrania i wiele więcej. Greenpages ma wbudowaną przeglądarkę, zapewniającą odwiedzającym możliwość znalezienia określonej lokalizacji lub określonych produktów w bazie danych witryny. Na stronie znajdują się również sprzedawcy, którzy akceptują płatności BTC, DASH, XMR i ETH.

Inną witryną, z której mogą skorzystać kupujący jest Marco Coino, która zawiera listę setek kupców z całego świata, którzy akceptują BTC. Obecnie strona obsługuje blisko 600 dostawców. Jeśli chcesz wydać trochę gotówki bitcoinowej w lokalnej gospodarce, Marco Coino znajdzie Twoją lokalizację geograficzną za pomocą satelitów (za twoją zgodą) i pokaże Ci wszystkich akceptujących BTC kupców w Twojej okolicy. Marco Coino wymienia także restauracje i sklepy detaliczne, w których ludzie mogą używać swoich BTC do zakupu świątecznych prezentów.

Bitpay również nawiązał współpracę z różnymi dostawcami, którzy sprzedają wszelkiego rodzaju towary, za które można zapłacić Bitcoinem. Zdecydowana większość sprzedawców, którzy mają do czynienia z tą firmą z siedzibą w Atlancie, akceptuje gotówkę bitcoinową jako formę zapłaty. Entuzjaści BTC mogą wykorzystać swoje monety do zakupu różnych świątecznych prezentów. Za pomocą kryptowalut można kupić tu między innymi biżuterię oraz luksusowe samochody.

Obdarowując Bitcoinem

Jednym z najlepszych sposobów rozpowszechniania BTC w tym sezonie świątecznym – a także o każdej porze roku – jest dawanie bliskim waluty do samodzielnego używania i testowania. Zwolennicy BTC mogą dawać członkom rodziny i przyjaciołom dowolną kwotę gotówki bitcoinowej, zakładając im portfel i zakupując kryptowaluty, obdarowując się podczas rodzinnej kolacji. W celu zakupienia kryptowalut możesz skorzystać ze strony Bitcan.pl.

Istnieje wiele sposobów na wydawanie wirtualnych monet w nadchodzącym sezonie świątecznym, w tym rozdawanie kryptowaluty jako darowizny. Co więcej, istnieją różne organizacje charytatywne, takie jak non-profit Eatbch, które akceptują BTC jako darowiznę. Wykorzystanie bitcoinów do pomocy ludziom w potrzebie to kolejny świetny sposób na bożonarodzeniowy podarunek. Święta w tym roku są doskonałą okazją do zademonstrowania użyteczności kryptowalut.

Autor: Eliza Wojciechowska, Biuro rachunkowe TAXO

Tagi
bitcoin boże narodzenie bitcoin christmas bitcoin na święta bitcoin sklepy bitcoin święta

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.