Czy Bitcoin jest gotowy na świąteczny rajd?

Bitcoin

Spadki Bitcoina, których doświadczaliśmy w ostatnim miesiącu zostały wczoraj przerwane. Po tym jak BTC spadł poniżej 3200 USD, cena zaczęła […]

Spadki Bitcoina, których doświadczaliśmy w ostatnim miesiącu zostały wczoraj przerwane. Po tym jak BTC spadł poniżej 3200 USD, cena zaczęła rosnąć, a w dniu wczorajszym mogliśmy zaobserwować 10% wzrost w ciągu doby. Wiele osób zastanawia się teraz, czy jest to początek wzrostów, czy może tzw. „bull trap” i ostatnia próba Bitcoina, by stawić opór niedźwiedziom.

Czy zmiana trendu Bitcoina i kryptowalut jest realna?

W ślad za Bitcoinem, niemal wszystkie kryptowaluty z top 100 pod względem kapitalizacji, zdominował zielony kolor. Niektóre, jak np. EOS osiągnęły ponad 20% wzrostu w ciągu 24h. XRP, druga co do wielkości kryptowaluta, doświadczyła 13% wzrostu, a Ethereum poszybował w górę o 7%.

Wzrost wpłynął na cały rynek, a całkowita kapitalizacja kryptowalut przekroczyła 114 mld USD. W momencie pisania tego tekstu, kapitalizacja rynkowa Bitcoina osiągnęła ponad 62 mld USD. Możemy się spodziewać, że odbicie cen, odbuduje nadzieje inwestorów i zobaczymy kolejne wzrosty. Nie należy lekceważyć jednak prognoz, według których przed zmianą trendu, zobaczymy jeszcze cenę 2800 USD za BTC.

Pojawiają się również głosy, że wzrost cen, który obecnie obserwujemy jest próbą manipulacji rynku, ze strony Wall Street. Oczywiście, są to tylko spekulacje na temat potencjalnych przyczyn zmiany. Nie mniej, nawet jeśli to prawda, to widać poprawę nastrojów wśród inwestorów, co może spowodować kontynuację pozytywnego trendu.

Obecnie Bitcoin znajduje się ok. 80% poniżej swojego ATH, podczas cały rynek kryptowalut stracił ok. 700 mld USD w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Wolumen obrotu Bitcoina, wzrósł o około 2 mld USD w ciągu 24 godzin, przekraczając wartość 6 mld USD. Biorąc pod uwagę fakt, że inwestorzy z całego świata skorzystali z tej możliwości i powrócili na rynek, wiele osób ma nadzieję, że zmiana, którą obserwujemy będzie długofalowa.

Jeśli tak się stanie, sprawdzą się prognozy ekspertów, którzy przewidywali wzrosty w ostatnich tygodniach 2018 r. Miejmy nadzieję, że Bitcoin zrobi nam prezent na święta. Tym, którzy chcą wejść na rynek, zanim byki na dobre wrócą do gry, polecamy platformę Bitcan.pl, gdzie możemy kupić Bitcoiny w łatwy, szybki i bezpieczny sposób.

Tagi
bitcoin bitcoin cena bitcoin wzrosty btc btc cena btc wzrosty

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.