Bitcoin stracił 700$ ze względu na obawy o drugą falę pandemii

Wiadomości

Kapitalizacja rynkowa kryptowalut spadła od wczoraj o około 18 miliardów dolarów. Bitcoin stracił prawie 700 dolarów swojej wartości i dotknął […]

Kapitalizacja rynkowa kryptowalut spadła od wczoraj o około 18 miliardów dolarów. Bitcoin stracił prawie 700 dolarów swojej wartości i dotknął dołka na poziomie 10 280 dolarów. Altcoiny oberwały jeszcze bardziej niż BTC. Niektóre z alternatywnych kryptowalut zaliczyły nawet dwu cyfrowe spadki.

Spore spadki Bitcoina (BTC)

Zaledwie kilka dni temu, Bitcoin dwukrotnie próbował pokonać psychologiczną barierę 11 000 dolarów. Niestety żadna próba nie zakończyła się powodzeniem i jego cena utrzymała się poniżej poziomu wsparcia.

Wczoraj jednak sytuacja gwałtownie się pogorszyła. BTC zaczął spadać z około 10 990 dolarów do najniższego dziennego poziomu 10 296 dolarów (na giełdzie Binance). Od tego czasu BTC nieznacznie się odbił i obecnie kosztuje około 10 400 dolarów. Oznacza to 5% spadek w ciągu ostatnich 24 godzin.

Negatywna sytuacja BTC koreluje z innymi rynkami finansowymi. Cena złota spadła z poziomu 1960 dolarów za uncję do około 1880 dolarów w ciągu zaledwie kilku godzin. Od tego czasu metal szlachetny również odzyskał część swojej wartości, a jego cena aktualnie wynosi ponad 1900 dolarów za uncję.

Trzy najbardziej znaczące indeksy giełdowe na Wall Street, również rozpoczęły wczorajszą sesję handlową ze znaczącymi spadkami, a następnie zostały zamknięte na czerwono. Ruchy nastąpiły po spadku europejskich akcji, co z kolei było spowodowane możliwością wprowadzenia bardziej rygorystycznych ograniczeń z powodu wzrostu potwierdzonych przypadków COVID-19.

Altcoiny krwawią

Jak to zwykle bywa, po gwałtownym spadku ceny BTC, większość alternatywnych kryptowalut poszła w jego ślady. Ethereum straciło od wczoraj 10% swojej wartości i aktualnie kosztuje 336 dolarów. Ripple (-6%) walczy o utrzymanie się powyżej $0,23.

Najwięcej z pierwszej dziesiątki straciły projekty Polkadot (-15%) i Binance Coin (-12%). Bitcoin Cash (-7%), Chainlink (-9%), Crypto.com Coin (-5.5%), i Litecoin (-9%) również odnotowały spore straty.

źródło: Coin360

Patrząc na wykres z coin360, czerwony kolor dominuje na całym rynku. Największy spadek, bo aż 30% odnotował Uniswap. Natywny token platformy UNI kosztuje tylko 3,8 dolara. Zaledwie kilka dni temu, ten governance token kosztował jeszcze 7 dolarów.

Innymi altcoinami, które odnotowały dwucyfrowe spadki są: NEO (-21%), Aragon (-20%), HedgeTrade (-18%), SushiSwap (-22%), Arweave (-18%), Kusama (-18%), Ren (-15%) i Balancer (-16.5%).

Całkowita kapitalizacja rynkowa spadła z wczorajszego szczytu wynoszącego 349 mld dolarów do około 328,5 mld dolarów w momencie pisania tego artykułu.

Słowa kluczowe
altcoiny btc ETH rynek sytuacja rynkowa uni uniswap

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.