Bitcoin

Bitcoin staje się najlepszym safe haven – sugeruje CEO Microstrategy

W czasie ostatniego wywiadu udzielonego redakcji Fast Money na antenie CNBC Michael Saylor, CEO Microstrategy, powiedział, dlaczego uważa, że ​​Bitcoin [...]

Data publikacji: 28 listopada 2020

bitbay

W czasie ostatniego wywiadu udzielonego redakcji Fast Money na antenie CNBC Michael Saylor, CEO Microstrategy, powiedział, dlaczego uważa, że ​​Bitcoin znacznie przewyższa złoto i jest najlepszym rodzajem safe haven na świecie. Jego zdaniem BTC okaże się docelowo czymś lepszym od akcji największych firm technologicznych: Facebooka, Amazona i Apple.

Bitcoin zostanie wzmocniony przez banki?

Saylor wspominał, jak doszło do tego, że on i jego firma podjęli decyzję o zakupie BTC. Wspomniał, że było to spowodowane „gwałtownym wzrostem podaży pieniądza”.

– Mieliśmy [jako firma] 500 milionów dolarów gotówki, ale wiedzieliśmy, że będziemy generować kolejne 500 milionów dolarów w gotówce i zdaliśmy sobie sprawę, że jeśli trzymamy to wszystko gotówce, stracimy 10, 15 proc. rocznie. To, co nie jest tak dobrze zrozumiane [przez większość], to fakt, że BTC jest obecnie najlepszą bezpieczną rezerwą skarbową na świecie i został zaprojektowany tak, aby był lepszy od złota pod każdym względem – mówił.

Bitcoin większy od Facebooka, Amazona, Apple

Saylor rozumie pewne kontrowersje dot. BTC. Tłumaczy, że biorą się z tego, że ludzie „nie rozumieją, że Bitcoin jest siecią monetarną” . Prognozował jednak, że pewne obawy dot. BTC są przesadzone, zaś największa bolączka – zmienność kursu – będzie z czasem maleć.

Tradycyjne obawy związane z Bitcoinem są takie, że może zostać zhakowany. Może zostać skopiowany. Może zostać zakazany. Ale po dziesięciu latach [istnienia] nie został zhakowany. Nikomu nie udało się go skopiować. Nie będzie zakazany. Chociaż ludzie postrzegają to [kurs BTC] jako zmienne, mogło być niestabilne w pierwszej dekadzie. Wygląda na to, że w następnej dekadzie nie będzie aż tak wiele niestabilności. Wygląda na to, że [Bitcoin] staje się głównym składnikiem rezerw skarbowych dla ludzi, którzy szukają sposobu na uniknięcie [skutków] wielkiej inflacji monetarnej – dodał.

Potem odważył się na dalsze prognozy

– Myślę, że gdy inwestorzy zaczną rozumieć historię Bitcoina, będą przekazywać swój kapitał do sieci Bitcoina, a to stworzy pozytywny cykl adopcji, po którym nastąpi aprecjacja ceny, po której zaś nastąpi wzrost wartości, a następnie innowacje technologiczne. Widzisz Square i PayPal [które wchodzą na rynek BTC]. Wkrótce będzie to Apple i Google. To zwiększy popularność, a to oznacza, że naprawdę chcesz podłączyć swoją firmę do sieci walutowej Bitcoina. To prawdopodobnie największa rzecz, jaka wydarzyła się w ciągu ostatniej dekady – powiedział.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion