Bitcoin przebił 17 tys. dolarów!

Bitcoin dan morehead

W ciągu ostatnich kilku minut Bitcoin przebił kolejną barierę, czyli poziom 17 tys. dolarów. Udało mu się dotknąć szczytu przy […]

bitbay zonda

W ciągu ostatnich kilku minut Bitcoin przebił kolejną barierę, czyli poziom 17 tys. dolarów. Udało mu się dotknąć szczytu przy cenie dokładnie 17 055 dolarów. W ten sposób najstarsza kryptowaluta ustanowiła kolejny roczny rekord oraz zbliżyła się do ATH. Tym razem altcoiny poszły za wzrostami BTC i również prezentują się w kolorze zielonym.

Coraz bliżej ATH

Stało się! BTC przebił kolejną ważną barierę i znowu zbliżył się do ATH. Nastroje na rynku są mocno bycze i nie ma się co temu dziwić. Od marcowego krachu, najstarsza kryptowaluta rozpoczęła rajd, który zdaje się nie zatrzymywać. Jeżeli wykres dalej będzie piął się do góry w takim tempie, nowe ATH możemy zobaczyć jeszcze tym roku kalendarzowym.

Jak zawsze jednak zalecamy zachowanie spokoju. Rynek kryptowalut jest jeszcze zbyt świeży, aby rzucać takimi prognozami. W przeszłości nie raz zaskoczyła nas przecież nie mała korekta. Niewątpliwie najbliższe miesiące to będzie jednak ekscytujący okres dla branży.

Instytucje wchodzą w BTC

Na ostatnie wzrosty miało wpływ wiele czynników. Inwestorzy zaczęli traktować BTC jako zabezpieczenie przed kryzysem, czyli podobnie do złota. W ten właśnie sposób wiele publicznych firm weszło w kryptowaluty, inwestując w nie środki rezerwowe. Wśród takich spółek znalazły się np. MicroStrategy czy firma Jacka Dorseya Square.

Następnie swoje plany wejścia w kryptowaluty ogłosił gigant płatności PayPal. Jego potencjalnie zainteresowana kryptowalutami ogromna baza użytkowników była katalizatorem dla rosnącej ceny. Co prawda PayPal uruchomił już swoje krypto usługi w USA, jednak użytkownicy mogą tylko kupować, sprzedawać oraz przechowywać cyfrowe aktywa. Nie ma natomiast możliwości, aby wysłać środki do innego użytkownika. Tak czy siak, wejście tak wielkiej firmy w sektor krypto, może przyczynić się do masowej adopcji.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

 

Tagi
ATH bitcoin bitcoin cena btc cena bitcoina cena btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.